SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Warszawa. MPWiK zapewnia o gotowości przed ulewami

Zalana ulica Kierbedzia w Warszawie/fot. RDC

Miejskie służby przygotowują się na dzisiejsze podtopienia i zalania w Warszawie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje potężne opady, burze i wichury. Jak pokazuje doświadczenie ostatnich tygodni, zatykają się wtedy studzienki.

Rzecznik wodociągowców Marek Smółka wyjaśnia jak w takiej sytuacji działa miejska spółka.

Nasi dyspozytorzy stale obserwują mapy meteorologiczne. Są też informowani o prognozach przez IMGW, co pozwala z wyprzedzeniem postawić w stan gotowości brygady w terenie jeszcze zanim zaczną się opady – mówi.

Jest kilka newralgicznych punktów. – Spodziewamy się intensywnego deszczu. Brygady, by reagować jak najszybciej, będą oczekiwały w kilku punktach miasta, gdzie w przeszłości tworzyły się zalewiska, czyli w rejonie rond Żaba i Starzyńskiego, w pobliżu tunelu Dworca Zachodniego, na skrzyżowaniu ulic Radarowej i Hynka, a także na Wisłostradzie na wysokości Cytadeli – wskazuje Smółka.

MPWiK zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc. – Do mieszkańców zwracamy się w tym momencie z apelem o zgłaszanie wszelkich zastoisk na całodobowy, bezpłatny numer MPWiK 994. Z kolei kierowców prosimy o przepuszczanie naszych wozów interwencyjnych, byśmy do ewentualnych zapchanych studzienek dojechali jak najszybciej i mogli je udrażniać. Chodzi przede wszystkim o samochody ciśnieniowo-ssące, którym ze względu na gabaryty trudno jest manewrować w korkach – tłumaczy rzecznik.

Takich wozów będzie w terenie siedem.

Czytaj też:

Silny wiatr i ulewny deszcz. IMGW ostrzega przed burzami na Mazowszu. Jest też alert przed upałami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone