SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Awaria studzienki w al. Prymasa Tysiąclecia. Materiały złej jakości

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Masty/Wikipedia CC-BY-SA 3.0

W al. Prymasa Tysiąclecia za rondem Zesłańców Syberyjskich doszło do awarii studzienki kanalizacyjnej. Wyłączony z ruchu został prawy pas w kierunku Woli. Droga jest już przejezdna.

Prawy pas al. Prymasa Tysiąclecia jest już przejezdny – poinformowała rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka. W poniedziałek popołudniu za rondem Zesłańców Syberyjskich doszło do awarii studzienki kanalizacyjnej, prawy pas w kierunku Woli był wyłączony z ruchu. Jak poinformowała Gałecka, awaria została naprawiona przed godziną 18, ale pas ulicy był zablokowany jeszcze przez godzinę, ponieważ asfalt musiał zawiązać się wokół studzienki.

Jak wyjaśniła rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, awaria wynikała z tego, że niegdyś, budując jezdnię, nie brano pod uwagę poziomowania studzienek, by były na równi z poziomem jezdni, i używano materiałów gorszej jakości, głównie cementu, kładzionego wokół opaski na studzience. – W al. Prymasa Tysiąclecia mamy około 140 studzienek. Część z nich była wymieniana. Część na pewno wymaga wymiany – zaznaczyła Gałecka.

Materiały gorszej jakości 

Jak wyjaśniła, awaria wynikała z tego, że kiedyś budując jezdnię nie brano pod uwagę kwestii regulacji studzienek, kwestii poziomowania studzienek, tak aby one były na równi z poziomem jezdni i używano materiałów gorszej jakości, głównie cementu, który był kładziony wokół opaski na studzience.

– W Al. Prymasa Tysiąclecia mamy ok. 140 studzienek. Część z nich była wymieniana. Część z nich na pewno wymaga wymiany – zaznaczyła.

Wkrótce ogłosimy przetarg na wymianę uszkodzonych włazów i regulację tych, które nie są na równi z asfaltem. Ten przetarg będzie dotyczył w sumie ponad 200 włazów. To nie tylko włazy w al. Prymasa Tysiąclecia, ale również na innych często uczęszczanych arteriach, jak Trasa Siekierkowska, Łazienkowska, al. Krakowska czy ul. Starzyńskiego – dodała.

Czytaj też:

Jedna osoba nie żyje po wypadku na obwodnicy Mszczonowa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone