SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Uniwersytet Warszawski szykuje się do powrotu do zajęć stacjonarnych

Uniwersytet Warszawski/fot. Wikimedia Commons

Uniwersytet Warszawski szykuje się na przyjęcie studentów i rozpoczął przygotowania do kształcenia stacjonarnego. Władze uczelni chcą wprowadzić zmiany w nowym roku akademickim – od października.

Władze Uniwersytetu informują, że już zostały podjęte działania przygotowawcze.

Taka decyzja zapadła po tym jak studenci skarżyli się, że podczas nauki zdalnej trudno im uzyskać te same efekty. Przede wszystkim nie do zastąpienia są relacje mistrz-uczeń, ale też egzaminy twarzą w twarz w murach uczelni. Jako powód zmian władze UW wskazują także trudności psychologiczne, jakie rodzi tryb zdalny.

Uniwersytet jednak zaznacza że realizacja planu będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących za kilka miesięcy przepisów prawa.

Nagrania zajęć pozostaną

Uczelnia nie planuje jednak rezygnować ze wszystkich stosowanych dotychczas rozwiązań dydaktycznych, jakie przyniosła ze sobą pandemia. Zostaną wykłady prowadzone zdalnie z jednoczesnym nagrywaniem obrazu i dźwięku. Będą służyły studentom, którzy w tym samym czasie mają inne zajęcia.

Rekrutacja na uczelnię

Na większości uczelni zbliżająca się rekrutacja odbywać się będzie głównie niekontaktowo. Pandemia pod tym względem nie sprawia większych problemów, bo selekcja kandydatów odbywa się najczęściej na podstawie wyników matur. Dodatkowe egzaminy nie są częste. Dlatego terminy rekrutacji będą uzależnione od przebiegu matur. Matura ma rozpocząć się w tym roku 4 maja.

– Na wydziałach i w innych jednostkach Uniwersytetu Warszawskiego trwają ustalenia dotyczące tegorocznej rekrutacji i sposobu jej przeprowadzania – przekazała rzecznik prasowy UW Anna Modzelewska. Dodała, że podczas ubiegłorocznej rekrutacji sprawdziła się zdalna forma rejestracji na kierunki anglojęzyczne i będzie ona najprawdopodobniej kontynuowana w tym roku. Przypomniała, że zdalnie odbędzie się też Dzień Otwarty UW, zaplanowany na 24 kwietnia.

Czytaj też: Wykładowcy i studenci chcą powrotu na uczelnie. „Ten rok jest stracony”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone