SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Śnieg zasypał Mazowsze. Trudne warunki na drogach regionu

fot. Policja Mazowsze/Twitter

Opady śniegu i ujemne temperatury dały się we znaki kierowcom na Mazowszu. W rejonie Grójca z naczepy ciężarówki, która wpadła w poślizg, wypadł ładunek. – Drogi są czarne, mokre. Trzeba uważać – ostrzega Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W powiecie grójeckim, w miejscowości Wierzchy z naczepy ciężarówki, która wpadła w poślizg, wydostał się ładunek. Jak informuje policja, uczestnicy wypadku nie wymagali pomocy medycznej. Kierowca TIR-a był trzeźwy.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło też w powiecie węgrowskim. Na odcinku Zakrzew-Pniewnik TIR zjechał do rowu. Nikomu nic się nie stało, ale policja kieruje na objazdy ruch ciężarowy – na dk 50 przez Stanisławów.

GDDKiA: pracowity okres

Za nami ciężka i pracowita noc – mówiła dziś nad ranem w rozmowie z RDC Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. – Praktycznie cały sprzęt pracował. Na mazowieckich drogach jest w tej chwili 120 pojazdów pojazdów do zimowego utrzymania – dodała.

Na Mazowszu błoto pośniegowe utrudnia jazdę głównie we wschodniej części województwa, m.in. na dk 79 od miejscowości Potycz do granicy z województwem świętokrzyskim oraz na dk 48 od Podlesia Dużego do granicy woj. lubelskim.

W powiecie radomskim sytuacja jest opanowana. Pługopiaskarki z dwóch firm, zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg wyjechały na ulice około godz. 3:00 rano – informuje Marcin Genca, rzecznik starostwa.

Mieszkańcy mogą zgłosić potrzebę odśnieżenia drogi pod numerami tel: 048 322 16 05 oraz 609 530 435.

Trudne warunki na drogach nadal panują w Siedlcach. Na ulicach pracują solarki i pługi – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik wydziału dróg w ratuszu. – W pierwszej kolejności w miejscach newralgicznych – wiadukty, podjazdy i tunele. Od rana firma polewała ulice solanką, po opadach na ulice wyjechał sprzęt do odgarniania śniegu – dodaje.

Komunikat o możliwym wystąpieniu oblodzenia na terenie całego Mazowsza wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert obowiązuje do jutra rana. Szczegóły TUTAJ.

Czytaj też:

IMGW: oblodzenia na Mazowszu, czeka nas mroźny weekend

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone