SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Tragedia pod Płońskiem. Jedna osoba zginęła w pożarze domu

fot. Maciek Łempicki/flickr CC-BY 2.0

Jedna osoba zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w Raszewie Dworskim w powiecie płońskim. Ogień wybuchł tam wczoraj przed północą. W akcję gaśniczą było zaangażowanych 25 strażaków i sześć zastępów.

Po ponad dwóch godzinach udało się ugasić ogień – mówi rzecznik mazowieckiej straży pożarnej Karol Kierzkowski. – Pożar powstał na parterze budynku jednorodzinnego, blisko kuchni. Zginęła jedna osoba – prawdopodobnie kobieta – dodaje.

Od września na Mazowszu wybuchło już 410 pożarów domów i mieszkań. Zginęło w nich 8 osób, a 15 zostało rannych. Od początku 2020 roku to 3300 pożarów, 46 ofiar i 146 rannych.

Pożary w Polsce

W całej Polsce, jak przekazał rzecznik komendanta głównego PSP Krzysztof Batorski, ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do 1257 zdarzeń, z czego 198 stanowiły pożary, 950 tzw. miejscowe zagrożenia, a 109 alarmy fałszywe.

Państwowa Straż Pożarna informuje, że od początku sezonu grzewczego, czyli od 1 października, doszło do 164 zdarzeń z tlenkiem węgla. Wskutek czadu 69 osób doznało uszczerbku na zdrowiu, pięć zmarło.

Niepokojącymi objawami, świadczącymi o ulatniającym się czadzie, mogą być nudności, senność i bóle głowy. Najprostszym sposobem, by ustrzec się przed zatruciem, jest zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla, który jest bezwonnym gazem.

W wyniku działania czadu dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie nim sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc.

Czytaj też:

Warszawa. Pożar w garażu na Woli. 68 rodzin bez mieszkań przez rok?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone