SŁUCHAJ ONLINE
MENU

To będą drogie ferie. Najdrożej w trakcie przerwy woj. mazowieckiego

fot. pixabay

Średnie ceny noclegów w wielu miejscach już przekraczają te z zeszłego sezonu, a jeszcze wzrosną – prognozują eksperci. To będą drogie ferie – wynika z raportu platformy Noclegi.pl. Gdy na wypoczynek ruszą mieszkańcy Mazowsza, ma być jeszcze drożej.

Eksperci przewidują, że turyści z Mazowsza za wypoczynek zapłacą nawet o jedną piątą więcej niż ci, którzy ferie zaczynają dziś. Właśnie o tyle średnio miesięcznie od października rosną ceny noclegów. A Mazowsze ferie zaczyna dopiero 10 lutego. Tu jednak rolę gra nie tylko czas. Już w zeszłym roku niektórzy hotelarze sygnalizowali, że czekają na turystów ze stolicy, żeby właśnie na ich ferie podwyższyć ceny. A już teraz w popularnych górskich miejscowościach nocleg kosztuje średnio 100 złotych za osobę, w tych mniej znanych średnio 60. Tradycyjnie ci, którzy o wypoczynku pomyśleli wcześniej, zapłacili mniej – w połowie roku można było zarezerwować nocleg w Zakopanem czy Białce za niecałe 70 złotych.

Dodajmy, że takich osób z roku na rok przybywa. Liczba wczesnych rezerwacji na ferie w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła aż o jedną trzecią.

Dokąd i za ile?

Dokąd i za ile wyjeżdżamy? Z raportu Noclegi.pl wynika, że największe zainteresowanie tradycyjnie budzi stolica polskich gór. Aż 46% wszystkich rezerwacji online dotyczy właśnie Zakopanego. Za nocleg dla jednej osoby trzeba już zapłacić średnio 98 zł, czyli aż o 25% więcej niż zapłacili rezerwujący w listopadzie. A nie są to ceny najwyższe. W Białce Tatrzańskiej, o którą goście pytają nawet częściej niż o Zakopane, ze względu na dodatkowe atrakcje, jak choćby gorące termy, już teraz zapłacić trzeba średnio 108 złotych. Jeszcze drożej jest w Kościelisku (113 złotych).

Jeśli nie chcemy wydać majątku, a nie każda czteroosobowa rodzina może pozwolić sobie na wydatek na poziomie 1700 złotych za cztery dni, warto poszukać w mniej znanych miejscowościach, jak Ustrzyki Dolne, Bańska Niżna, Poronin czy Biały Dunajec. Tam średnia cena za noc może zmieścić się nawet w 60 złotych – podkreśla Agnieszka Rzeszutek z platformy rezerwacyjnej Noclegi.pl i dodaje, że najlepszy sposób, żeby zaoszczędzić to działać z wyprzedzeniem.

Czytaj też: Plaża na Białołęce rozczarowaniem. „Kilka desek i gałęzi za 100 tys. zł”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone