SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Tarcza antykryzysowa. W piątek posłowie zajmą się projektami ustaw

Sejm/fot. Wikimedia Commons

W czwartek przed południem na stronie internetowej Sejmu zostały opublikowane rządowe projekty ustaw związane z tzw. tarczą antykryzysową. Posłowie mają się zająć nimi w piątek.

Wcześniej w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że projekty ustaw związane z tzw. tarczą antykryzysową zostały przyjęte przez rząd i skierowane do Sejmu.

Projekty na stronie Sejmu, w piątek trafią pod obrady

Na stronie internetowej Sejmu zostały już opublikowane projekty: nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, nowelizacji niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, nowelizacji ustawy o systemie instytucji rozwoju oraz projekt ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców.

Pięć filarów

Pakiet antykryzysowy opiera się na pięciu filarach: obrony przed utratą miejsc pracy, wsparcia dla służby zdrowia, bezpieczeństwa systemu finansowego, wsparcia dla przedsiębiorców, inwestycji publicznych. W realizację pakietu będą zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej. Pakiet jest odpowiedzią rządu na kryzys wywołany panującą epidemią koronawirusa.

Projekty składające się na tzw tarczę antykryzysową przygotowane zostały m.in. przez resorty: rozwoju, finansów oraz rodziny, pracy i polityki społecznej. Według rządu, wartość pakietu to co najmniej 10 proc. polskiego PKB.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWE ZAŁOŻENIA TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ.

Czytaj też:

Korekty w tarczy antykryzysowej. Pomoc dla rolników i strażaków

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone