SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Mławski szpital bez pralni. „Pacjenci zadowoleni, a my oszczędzimy”

zdjęcie ilustracyjne/fot. pixabay

Ku uldze pacjentów, mławski szpital likwiduje pralnię. Co więcej – nowej nie będzie. Jak zapowiada dyrektor lecznicy, będą z tego tylko korzyści – pościel będzie w lepszym stanie, a placówka zaoszczędzi pieniądze.

Jak się okazuje stare, wysłużone urządzenia pralnicze pościel rwały, a chorzy często się skarżyli – mówi Waldemar Rybak, dyrektor szpitala w Mławie. – Okazało się, że pościel jest złej jakości, a jednocześnie jest psuta podczas prania, bo maszyny są stare. Tak po nitce do kłębka i doszliśmy do tego, że trzeba było zrobić analizę całego tego zagadnienia – wyjaśnia.

Mławski szpital będzie teraz woził pościel do prania do oddalonego o niemal 70 km Sierpca – dodaje dyrektor. – Będziemy mieć o wiele lepszą jakość pościeli, ponieważ pościeli nie musimy kupować, tylko pościel wylizingujemy od firmy, która będzie prała. Oczywiście certyfikat jakościowy tego prania, potwierdzający, że spełnia wszystkie wymogi sanitarne – tłumaczy.

Szpital też zaoszczędzi, i to nie mało, bo 10 tysięcy złotych miesięcznie. Stara pralnia zużywała bowiem aż jedną czwartą prądu w całej placówce. Obecnie pracuje tam 7 osób, 5 z nich z końcem roku przejdzie na emeryturę. Pozostali pracownicy będą zajmować się m.in. dowozem i odbiorem pościeli z Sierpca.

Czytaj też:

Mława. Chcieli zarobić na kryptowalutach, stracili oszczędności

Gdzie zrobić test na koronawirusa na Mazowszu? [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone