SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

COVID-19. Komplet pacjentów w szpitalu tymczasowym w Radomiu

Szpital tymczasowy w Radomiu/fot. PAP/Adam Kumorowicz

Choć wszystkie respiratory w szpitalu tymczasowym w Radomiu są zajęte, kolejni pacjenci nie są odsyłani do innych miast. – Chorych na COVID-19 w stanie ciężkim kierujemy do szpitala miejskiego, który jest obok – mówi dr Wojciech Dworzański, kierownik tymczasowej placówki.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Każdy szpital ma oddział. Każdy oddział ma mieć izolatkę dla pacjentów z COVID-19. Jeżeli respiratory na szpitalu tymczasowym są zajęte, tych pacjentów kładziemy na innych oddziałach i podłączamy do respiratora – tłumaczy dr Wojciech Dworzański.

Jak dowiedziało się Radio dla Ciebie pierwszy moduł szpitala tymczasowego w Radomiu, składający się z 56 łóżek, jest zapełniony. Kolejne 44 łóżka mają być uruchomione od 2 listopada.

Otwarty pod koniec marca szpital tymczasowy w Radomiu działa w nowo wybudowanym budynku Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza, znajdującym się w strukturach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Dodatkowo na początku maja ruszył oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19, który mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach w głównym budynku szpitala przy ul. Tochtermana. W zorganizowaniu lecznicy pomagał Totalizator Sportowy.

Od lipca do października, w związku ze spadkiem zachorowań na COVID-19, działalność szpitala była zawieszona.

Od 4 października, zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, szpital uruchomił ponownie 56 łóżek zwykłych dla pacjentów chorych na COVID-19 i 10 łóżek respiratorowych. W listopadzie ma być uruchomiony kolejny moduł; w sumie będzie 100 miejsc zwykłych i 20 respiratorowych.

Poproszono także o wsparcie dodatkowymi anestezjologami. Po uruchomieniu dodatkowych miejsc respiratorowych może zabraknąć lekarzy tej specjalności.

Czytaj też:

Ostrołęka. Szpital tymczasowy wznawia przyjęcia. Wystarczy kadry?

COVID-19. W pełni zaszczepionych ponad 68 proc. warszawiaków

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone