SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Uczniów z Piotrkówka i Świniar przeniosą do szkoły w Słubicach

Likwidowana szkoła w Świniarach/fot. RDC

Szkoły w Piotrkówku i Świniarach do likwidacji i przekształcenia. Radni gminy Słubice przegłosowali uchwałę intencyjną w tej sprawie. Powodem zmian są oszczędności. Uczniowie mają dojeżdżać do szkoły w Słubicach. W tej chwili uczy się tam 200 dzieci. Z dwóch szkół w Piotrkówku i Świniarach ma do niej trafić 100 uczniów.

Wójt gminy Słubice Jacek Kozłowski zapewnia, że szkoła w Słubicach jest do tego przygotowana.- Szkoła jest jak najbardziej przystosowana do tego. Nie będzie problemu z umieszczeniem takiej ilości uczniów. To jest bardzo duża placówka. Na chwilę obecną szkoła w Słubicach też nie jest szkoła przepełnioną, bo niektóre roczniki to na przykład jedna klasa piętnastoosobowa – mówi.

Nasza szkoła nie ustępuje tej w Słubicach – tłumaczy Maria Perka dyrektorka szkoły w Piotrkówku, która ma zostać zupełnie zlikwidowana. – Szkoła jest wyremontowana, warunki są bardzo dobre, mamy cały sprzęt. Klasy są nieliczne jak w większości wiejskich szkół. Ale chodzi chyba o to, by w tych szkołach była rodzinna atmosfera, żeby dzieci czuły się dobrze – mówi.

W szkole w Świniarach mają zostać klasy od pierwszej do trzeciej. Zgodę na zamknięcie i przekształcenie szkół musi wyrazić mazowiecki kurator. Ewentualna uchwała o likwidacji placówek może zostać podjęta w kwietniu. Zmiany mogą wejść w życie od września.

Czytaj też: Płocki „Ekonomik” z nowym kierunkiem. Praktyki na lotnisku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone