SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Centrum Symulacji Położniczych otwarte. Wkrótce pierwsze kursy

fot. RDC

W Warszawie otwarto w środę nowoczesne Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród” Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Mieści się ono przy ulicy Nowogrodzkiej 73, obok kliniki położnictwa i ginekologii przy ulicy Starynkiewicza.

Centrum Symulacji Położniczych będzie służyło do szkolenia lekarzy, położnych, pielęgniarek i służb ratowniczych. Pierwsze kursy rozpoczną się 8 grudnia. Profesor Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podkreślił, że centrum będzie służyło poprawie opieki okołoporodowej.

Edukacja i podnoszenie kwalifikacji personelu to główne cele jego utworzenia. Zdaniem rektora, ćwiczenia na symulatorach umożliwiają przygotowanie lekarzy oraz innego personelu do najbardziej zaskakujących sytuacji w pracy położników.

Najnowocześniejsze w kraju

Doktor Dorota Bomba-Opoń – kierownik Centrum Symulacji Położniczych zaznaczyła, że jest to najnowocześniejsze centrum w kraju. Mówiła, że w ciągu ostatnich dwóch lat na uniwersytetach medycznych powstały centra symulacji, ale służące do szkolenia studentów.

Można symulować porody, powikłania poporodowe, sytuacje ostre podczas w ciąży (…) Fantom umożliwia bardzo wiele reakcji – tłumaczyła Bomba-Opoń.

Otwarte w środę centrum jest przeznaczone do szkolenia praktykujących lekarzy oraz tych w trakcie specjalizacji, a także personelu opiekującego się rodzącymi kobietami. Pozwalają na symulację również takich przypadków, które rzadko zdarzają się na oddziałach położniczych.

Całkowity koszt inwestycji to około 1,5 mln.

Czytaj też:

„Będziemy oceniani jako jedność”. UW i WUM utworzą federację

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone