SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wyroki ws. zabójstwa 18-latki z Siedlec. „Będzie apelacja”

fot. RDC

25 lat więzienia dla Michała B. za zabójstwo 18-latki i 4 lata dla Kewina M. za pomoc w zacieraniu śladów i niepoinformowanie o morderstwie. Taki wyrok ogłosił Sąd Okręgowy w Siedlcach.

– Musimy brać pod uwagę fakty i dowody – uzasadniała wyrok przewodnicząca składu orzekającego, sędzia Grażyna Orzechowska. – Sąd zdaje sobie sprawę, że społeczne poczucie wyroku jest inaczej formułowane, niż ze strony prawniczej. Społeczeństwo, które nie dysponuje materiałem dowodowym nie uczestniczy w sprawie. Dwóch mężczyzn zabiło w lesie dziewczynę. Obaj są wini ale trzeba znać materiał dowodowy bardzo dokładnie i przeprowadzić jego wnikliwą ocenę – dodała.

Prokuratura żądała dożywocia dla Michała B. i 25 lat więzienia dla Kewina M. i już zapowiada apelację. Wyrok nie jest prawomocny. – Na pewno będzie wniosek o uzasadnienie i na pewno będzie apelacja – tłumaczył oskarżyciel Kamil Żmudziński.

Z decyzji sądu zadowolony jest natomiast obrońca Kewina M., mecenas Andrzej Szarko. – Jestem usatysfakcjonowany wyrokiem, który sąd przyjął. (…) Uważam że wyrok jest naprawdę wyważony – tłumaczył.

Motywy finansowe

Przypomnijmy – 18-letnia Katarzyna S. zginęła w kwietniu 2017 roku od ciosów młotkiem w głowę. Dziewczyna była winna Michałowi B. 2 tysiące złotych.

Dodatkowo Michał M. ma wypłacić po 75 tysięcy złotych zadośćuczynienia obojgu rodzicom dziewczyny, a Kewin M. – pokryć koszty postępowania sądowego w kwocie 47 tysięcy złotych.

Czytaj też:

Miała nie oddać pożyczki, zginęła. Kolejny proces ws. zabójstwa 18-letniej Katarzyny S.

Brutalne zabójstwo 18-latki w Siedlcach. Dwie osoby z zarzutami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone