SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rusza przebudowa wałów w okolicy Karczewa i Otwocka. Jest umowa

fot. UM Karczew

Rusza przebudowa wałów przeciwpowodziowych nad Wisłą w gminach Sobienie-Jeziory, Karczew i Otwock. W poniedziałek przedstawiciele Wód Polskich i władz samorządowych podpisali umowy na realizację inwestycji.

Prezes Polskiego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca poinformował podczas uroczystości odbywającej się nad Wisłą w Ostrówku, że prace będą kontynuacją ubiegłorocznej inwestycji polegającej na przebudowie prawostronnego wału przeciwpowodziowego w gminach Sobienie-Jeziory, Karczew oraz miastach Karczew i Otwock.

Daca wyjaśnił, że wały zostaną rozebrane, a następnie odtworzone. W wale wykonawca założy specjalne przesłony przeciwfiltracyjne zapobiegające przesiąkaniu wód, a także siatki chroniące wał przed zwierzętami ryjącymi.

Cały koszt inwestycji to ponad 10 mln zł.

Sprawa bezpieczeństwa mieszkańców

Obecna podczas uroczystego podpisania umów senator Maria Koc podkreśliła, że budowa wałów to przede wszystkim sprawa bezpieczeństwa mieszkańców. – Kiedy człowiek mieszka nad rzeką (…) wielokrotnie zastanawia się czy nie przyjdzie wysoka woda i nie zniszczy dorobku jego życia – powiedziała. Zwróciła uwagę, że już niedługo będą również modernizowane wały w gminie Maciejowice.

Burmistrz Karczewa Michał Rudzki przypomniał dramatyczne wydarzenia z 2010 r. kiedy mieszkańcy okolicznych miejscowości z wielkim zaangażowaniem zabezpieczali wały przed możliwością ich przelania lub zniszczenia. – Oni najlepiej wiedzą, co to znaczy bezpieczeństwo – powiedział.

Czytaj też:

 Świdermajerowe przystanki w Otwocku. „Nie pasują do otoczenia”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone