SŁUCHAJ ONLINE
MENU

COVID-19. Radomski Szpital Specjalistyczny zmienia tryb pracy

Radomski Szpital Specjalistyczny/fot. Anna Wróblewska/UM Radom

Od poniedziałku Radomski Szpital Specjalistyczny działa znów jako placówka pełnoprofilowa, a nie jako nastawiona głównie na leczenie chorych z COVID-19.

Jak powiedział pełnomocnik ministra zdrowia w radomskim szpitalu Andrzej Cieślik, na wszystkich oddziałach, które wracają do normalnej pracy prowadzona była dezynfekcja. Przygotowywane były także grafiki dyżurów, aby na każdym oddziale zapewniona była właściwa opieka. Medycy spodziewają się, że już w poniedziałek pojawią się pierwsi chorzy i z każdym dniem będzie ich coraz więcej.

Personel kontaktuje się też telefonicznie się z pacjentami, którzy mieli przesunięte terminy przyjęć w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią – powiedział Cieślik.

Zgodę na powrót szpitala w Radomiu do normalnej działalności wydał wojewoda mazowiecki. Od poniedziałku do swojej podstawowej pracy wróciły oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologiczny, urologiczny, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej i ortopedyczno-urazowy.

Miejsca dla pacjentów z koronawirusem

Dla pacjentów chorych na COVID-19 pozostanie 126 łóżek: 100 w szpitalu tymczasowym, w tym 20 na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, i 26 łóżek na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Dodatkowo na czterech innych oddziałach zostałoby wydzielonych po 5 miejsc dla osób z podejrzeniem COVID-19.

W związku z pandemią jesienią ubiegłym roku, szpital przy ul. Tochtermana, zgodnie z decyzją wojewody, został przekształcony w placówkę o profilu covidowym. 22 lutego lecznica zaczęła pracować w trybie hybrydowym. Większość miejsc przeznaczona była nadal dla chorych na COVID-19, ale niektóre oddziały, m.in. wewnętrzny czy kardiologiczny, zaczęły przyjmować już chorych bez koronawirusa. 20 marca ruszył szpital tymczasowy, a w ub. tygodniu nowoczesny oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19.

Czytaj też: Kolejne szpitale na Mazowszu wygaszają oddziały covidowe

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone