SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Puste stacje metra na Woli. Ratusz: dziękujemy, że zostaliście w domach

Metro. Stacja "Księcia Janusza"/fot. PAP/Marcin Obara

Pierwszego dnia na trzech wolskich stacjach do godz. 20.00 podróżowało 2797 osób. Kiedy otwierano stacje na Pradze i Targówku, przez cały dzień nowy odcinek odwiedziło 42439 pasażerów. Dziękujemy, że tym razem zostaliście w domu – przekazała rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

W sobotę uruchomione zostały trzy nowe stacje II linii metra na Woli: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Ze względu na epidemię koronawirusa władze miasta postanowiły zrobić to bez uroczystej ceremonii i apelowały do mieszkańców, aby na razie powstrzymali się od zwiedzania nowego odcinka.

Apel władz miasta

Proszę wszystkich, którzy chcieliby podziemne przystanki po prostu zobaczyć – zostańcie w domu. Gdy minie epidemia, z pewnością będzie na to lepszy czas – mówił prezydent Rafał Trzaskowski. Prezydent stolicy wyjaśniał również, że podjął decyzję o jak najszybszym otwarciu nowego odcinka, aby usprawnić komunikację w mieście.

W nocy z soboty na niedzielę rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka poinformowała na Twitterze, że do godz. 20.00 poprzedniego dnia metrem przejechało się mniej niż 3 tys. osób.

„Pierwszego dnia na trzech wolskich stacjach do godz. 20.00 podróżowało 2797 osób. We wrześniu, kiedy otwierano stacje na Pradze i Targówku, przez cały dzień nowy odcinek odwiedziło 42439 pasażerów. Dziękujemy, że tym razem zostaliście w domu” – czytamy we wpisie.

Wolski odcinek podziemnej kolei składa się z trzech stacji, trzech wentylatorni, a także łączących je tuneli, co wydłuża drugą linię metra o 3,4 km. Pierwszą z nowo otwartych stacji jest Płocka, po południowej stronie skrzyżowania ulicy Płockiej z Wolską. W jej wnętrzu dominują kolory miedzi i brązu, które nawiązują do fabrycznej historii Woli.

Nowe stacje na Woli

Kolejną nową stacją jest Młynów, przystanek wybudowany pod ul. Górczewską, między Płocką a wiaduktem linii kolejowej. Na niej dominuje kolor niebieski, który jest odniesieniem do pobliskiego basenu na Moczydle.

Ostatnią stacją tego odcinka jest Księcia Janusza, pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Zieleń w jej wystroju nawiązuje do pobliskich parków Moczydło i Szymańskiego.

Czytaj też:

Warszawa. Otwarto trzy nowe stacje II linii metra na Woli

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone