SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Co czeka Brzeską? Zamiast znanego lokalu, inwestycja mieszkaniowa

fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL, via Wikimedia Commons

Zamiast znanego lokalu na warszawskiej Pradze-Północ, inwestycja mieszkaniowa. Po ośmiu latach „Offside” przy Brzeskiej kończy działalność. Klub skupiał artystów, aktywistów i twórcze środowiska. To smutny moment, ale podsumowanie wypada na naszą korzyść – podkreślał w audycji „Jest sprawa” Sebastian Juliusz Wrzosek, założyciel lokalu.

Czuję wielką satysfakcję z tego, co udało mi się stworzyć. Wiem, że ten moment kiedyś musiał nastąpić. Nastąpił teraz. Próbowałem jak najdłużej trzymać się tej ulicy, ale coś się kończy, coś się zacznie nowego – mówił Sebastian Juliusz Wrzosek.

Teren będzie prawdopodobnie wykorzystany na inwestycję mieszkaniową – stwierdził pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. rewitalizacji Jacek Grunt-Mejer. – Podejrzewamy, że będzie tam powstawała zabudowa, która uzupełnia pierzeje w tym miejscu. Niezależnie od tego, jak jest wartościowe w kontekście społecznym, było też miejscem zaniedbanym. W sensie, że to był trochę taki dziki parking – wyjaśnił.

Z zarobionych pieniędzy może być odremontowany inny budynek – dodał Jacek Grunt-Mejer. – Ten pomysł na sprzedaż tej działki był związany z tym, że bardzo nam zależało, żeby znaleźć pieniądze na remont kamienicy, która absolutnie wymaga jak najszybszej interwencji. I tutaj mówię o Brzeskiej 5. To będzie remont, który już w przyszłym roku się zacznie – tłumaczył.

„Offside” będzie otwarty do końca października.

Posłuchaj całej rozmowy:

Jest sprawa: jaka przyszłość czeka ulicę Brzeską na Pradze Północ?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone