SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Stawiamy na wiarygodność i wiarygodne wiadomości o Polsce”. Prezes PAP o „The First News”

źr. thefirstnews.com

– Naszą największą wartością jest wiarygodność – tak o anglojęzycznym portalu „The First News” mówił w „Poranku RDC” prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz. Witryna oferuje najnowsze doniesienia nt. polskiej polityki, gospodarki, kultury, nauki, historii i sportu.

Nazwę „The First News” („Pierwsze doniesienia”) zaczerpnięto z eseju pod tym samym tytułem, autorstwa polskiego pisarza Josepha Conrada. W rozprawie tej Conrad opisuje dzień, w którym otrzymał wiadomość o wybuchu pierwszej wojny światowej.

Nasz portal odwołuje się do tej jego zapomnianej pracy, także do samego Conrada – człowieka przewidującego, człowieka wielu talentów, a także inspirującego pisarza – powiedział Wojciech Surmacz.

„Krajowa perspektywa”

Dodał, że „The First News” ma pokazywać prawdę o Polsce zagranicznym czytelnikom. – Publikowane są tam wiadomości z kraju oraz doniesienia z zagranicy prezentowane z krajowej perspektywy – zaznaczył.

„The First News” tworzy – jak podają autorzy portalu – międzynarodowe grono entuzjastycznie nastawionych i oddanych dziennikarzy m.in. z Wielkiej Brytanii, Australii, Izraela i Polski. Portal jest podzielony na sekcje dotyczące polityki, gospodarki, kultury i sztuki, nauki, sportu, historii oraz zakładkę Poland Now. Witryna jest obecna na najważniejszych platformach społecznościowych.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone