SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ponad 1,5 mln pasażerów w pierwszym półroczu w Modlinie

fot. RDC

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w pierwszym półroczu tego roku obsłużył ponad 1,5 mln pasażerów – poinformował port. Jak dodano, w czerwcu z lotniska skorzystało ponad 297 tys. pasażerów, co daje wzrost o 8,9 proc. w stosunku do czerwca ubiegłego roku.

Jak czytamy na stronie internetowej lotniska w Modlinie, pierwsze półrocze 2019 r. port zamknął liczbą 1 mln 583 tysiące 206 obsłużonych pasażerów. W czerwcu br. z lotniska skorzystało 297 tys. 273 pasażerów, co daje wzrost o 8,9 proc. w stosunku do czerwca ubiegłego roku.

Osiem wakacyjnych destynacji

Jak poinformowano, z Modlina mogą już latać klienci TUI Poland, Itaki, Grecos Holiday oraz Coral Travel Poland, w sumie do ośmiu wakacyjnych destynacji, m.in. do Hammamet w Tunezji, Antalyi w Turcji, Malagi w Hiszpanii czy na Kefalonię i Kretę w Grecji. – Rozmawiamy z touroperatorami już o przyszłym roku. TUI Poland rozpoczął przedsprzedaż sezonu Lato 2020. W ofercie na 2020 znalazły się najpopularniejsze kierunki: Bułgaria i Turcja – powiedział cytowany w komunikacie p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin Leszek Chorzewski.

Automatyczne bramki 

Port poinformował, że pod koniec czerwca uruchomiono pięć automatycznych bramek biometrycznych do odprawy granicznej. Korzystać z nich mogą pasażerowie powyżej 18 roku życia, posiadający paszporty lub nowe dowody biometryczne.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. W ub.r. z portu skorzystało ponad 3 mln podróżnych. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira.

Czytaj też:

Dwa pierwsze lotniska w Polsce z automatycznymi bramkami ABC

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone