SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Południowa Obwodnica Warszawy może nie być gotowa na czas

Tak wyglądała budowa POW w listopadzie 2018 roku/fot. RDC

Data zakończenia budowy Południowej Obwodnicy Warszawy stoi pod dużym znakiem zapytania – poinformowały władze Ursynowa. Na ostatniej sesji rady dzielnicy burmistrz Robert Kempa przekazał, że według jego informacji niemożliwym jest dotrzymanie terminu. Chodzi o sierpień przyszłego roku.

Sprawa dotyczy tunelu biegnącym pod Ursynowem, od Puławskiej do Przyczółkowej na Wilanowie. Wykonawca – firma Astaldi przyznaje, że złożyła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wniosek o przedłużenie terminu. – Przystąpiliśmy do budowy z rocznym poślizgiem – mówi rzecznik firmy Mateusz Witczyński. – Mieliśmy do czynienia z niespotykanym w tej procedurze udziałem społeczeństwa. Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wpłynęło prawie osiem tysięcy różnych zawiadomień od mieszkańców. Każde z nich wymagało analizy – dodaje.

GDDKiA podtrzymuje, że aktualnie obowiązującym terminem zakończenia inwestycji jest sierpień przyszłego roku. Rzeczniczka Małgorzata Tarnowska potwierdza jednak, że Dyrekcja rozpatruje wnioski o wydłużenie go autorstwa wykonawców, nie tylko Alstaldi. – Każdy wykonawca na każdym kontrakcie składa roszczenia. Decyzje będą mogły być podjęcie dopiero po ich rozpatrzeniu – tłumaczy Tarnowska.

Opóźnienie najbardziej widać jednak nie na ursynowskim odcinku, a na moście przez Wisłę, budowanym przez firmę Guelermak. Tam także termin oddania to sierpień, nadal jednak nie ukończono pierwszej nitki przeprawy.

Czytaj też:

POW będzie ukończona na czas? „Prace idą zgodnie z planem”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone