SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pogoń Siedlce walczy o pozostanie w 2. lidze i szuka oszczędności

Stadion Pogoni Siedlce/fot. Wikimedia Commons

Jest źle, ale nie składamy broni – zapewniają władze piłkarskiej Pogoni Siedlce. Klub ma problemy z ciągłością finansową. Jeśli nie pojawi się zastrzyk pieniędzy z zewnątrz, gra w 2. lidze będzie niemożliwa.

Nie siedzimy bezczynnie – zapewnia Michał Osiej z zarządu. – Jesteśmy już po rozmowach. Mamy kilka rozpoczętych tematów głównie w spółkach skarbu państwa, które są w stanie zaproponować nam duże pieniądze dla klubu, które całkowicie likwidują wszystkie problemy finansowe. Musielibyśmy wprowadzić nowy zarząd i pomóc im w tym, żeby rozmowy zostały kontynuowane – podkreśla.

Na dodatkowe finansowanie Pogoni nie chce natomiast zgodzić się prezydent Siedlec. Mimo wszystko władze klubu liczą na nić porozumienia w tej sprawie. – Na pewno wyczuwamy, że prezydent oczekuje cięć i redukcji. Wiele działań oszczędnościowych podjąć w mieście, jest to część jego polityki. W obydwu scenariuszach, które rozważamy, te plany są ujęte – tłumaczy Michał Osiej.

Sytuacja jest trudna. Pogoń od miesięcy podpisuje porozumienia z różnym podmiotami o rozłożeniu zobowiązań na raty – chodzi między innymi o byłych zawodników czy firmy ochroniarskie. Wczoraj odbyło się walne zebranie klubu, ale po części sprawozdawczej obrady przerwano do najbliższego wtorku. Wtedy też ma być wyłoniony nowy zarząd.

Czytaj też:

Jadłodajnia Caritasu w Siedlcach walczy o przetrwanie

Dodatkowe 250 mln zł na inwestycje na Mazowszu. Kto skorzysta?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone