SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Atak na turystkę w Warszawie. Dotkliwsza kara dla Eryka G.?

fot. Policja Śródmieście

Na polecenie Prokuratora Generalnego Prokuratura Okręgowa przeanalizowała akta dotyczące sprawcy ataku na turystkę na ulicy Nowy Świat w Warszawie. Ustalono, że zachowanie podejrzanego powinno być zakwalifikowane surowiej, jako ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Jak przekazano w komunikacie, sprawcy ataku w Warszawie na turystkę – Erykowi G. – prokuratura zarzuciła spowodowanie obrażeń w okolicach oczodołu poprzez uderzenie pięścią w głowę pokrzywdzonej.

Na polecenie prokuratora generalnego, prokuratura okręgowa w Warszawie dokonała analizy akt sprawy – mówiła rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. – W wyniku analizy ustalono, że zachowania podejrzanego powinny być zakwalifikowane, jako ciężki uszczerbek na zdrowiu. Przestępstwo takie jest zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności – dodała rzecznik.

Podejrzany działał publicznie i bez jakiegokolwiek powodu zaatakował bezbronną osobę. Okazał tym samym rażące lekceważenie porządku prawnego. Popełniony przez niego czyn o charakterze chuligańskim został zakwalifikowany jako naruszenie czynności narządów ciała” – podano.

Takie przestępstwo jest zagrożone grzywną, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do 2 lat.

Wskazano, że Erykowi G. przedstawiono również zarzuty posiadania marihuany o wadze 0,29 grama oraz substancji psychotropowej w postaci ecstasy o wadze około 2,5 grama.

Tymczasowy areszt na trzy miesiące

Na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro Prokuratura Okręgowa w Warszawie dokonała analizy akt Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ. W jej wyniku ustalono, że zachowania podejrzanego powinny być zakwalifikowane jako ciężki uszczerbek na zdrowiu. Przestępstwo takie zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności” – poinformowano.

Dodano, że na wniosek prokuratora Eryk G. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. „Podstawą tymczasowego aresztowania była obawa, że podejrzany ponownie popełni przestępstwo, a także obawa ucieczki” – zaznaczono.

Jak wcześniej przekazał rzecznik śródmiejskiej policji nadkom. Robert Szumiata, do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed południem na Nowym Świecie. – Pierwsze informacje, które dotarły do policjantów mówiły o agresywnym mężczyźnie zaczepiającym przypadkowych przechodniów, demolującym ogródki piwne i grożącym obsłudze pobliskich lokali gastronomicznych – powiedział policjant.

Zaatakował kobietę idącą z mężem i dzieckiem

Poinformował, że w pewnym momencie 35-letni mężczyzna podbiegł do kobiety idącej wraz z mężem i synem i z całej siły, „bez jakiegokolwiek powodu uderzył ją pięścią w twarz łamiąc jej oczodół”. – 42-latka upadła na chodnik, a sprawca zaczął uciekać. Na to, co się stało zareagowali inni przechodnie udzielając pomocy pokrzywdzonej i wzywając karetkę – podał.

– Skierowani na miejsce policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zaledwie w kilka minut pojawili się w rejonie, w którym doszło do ataku. Znając rysopis napastnika i kierunek jego ucieczki, po krótkim pościgu wywiadowcy obezwładnili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa – zaznaczył.

Czytaj też:

Warszawa. Uderzył turystkę pięścią w twarz, złamał jej oczodół [WIDEO]

Śmiertelny wypadek w Płocku. Kierowca autobusu miejskiego potrącił mężczyznę. Sprawę bada policja

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone