SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pierwszy odcinek Puławskiej Bis w te wakacje. Lokalne drogi czeka paraliż?

Pierwszy odcinek Puławskiej Bis jeszcze w wakacje. Lokalne drogi czeka paraliż?/fot. GDDKiA

Otwarcie pierwszego odcinka Puławskiej Bis w Warszawie jeszcze w te wakacje. Wpuszczenie w sierpniu kierowców na nowy odcinek trasy S7 może jednak sparaliżować ruch na lokalnych drogach. To dlatego, że na kolejny etap będzie trzeba poczekać, więc kierowcy jadący do lub z Krakowa będą musieli dojechać do starej krajowej „siódemki”.

W sierpniu otwarta będzie trasa od Okęcia do Lesznowoli wraz z węzłem Zamienie. Kolejny etap – od Lesznowoli do Tarczyna – najwcześniej będzie gotowy w październiku. To oznacza, że kierowcy jadący do lub z Krakowa będą musieli zjechać z nowej trasy i dojechać do dawnej krajowej „siódemki”.

Będą musieli skorzystać z lokalnych dróg – tłumaczy Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Do czasu oddania do użytku kolejnego odcinka S7 od Lesznowoli do węzła Tarczyn Północ ruch pojazdów z drogi ekspresowej S7 w kierunku Nadarzyna będzie odbywał się przez węzeł Lesznowola i drogę serwisową po zachodniej stronie S7 do ulicy Słonecznej. Ruch pojazdów w kierunku Piaseczna zostanie skierowany przez węzeł Lesznowola nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej 721 – mówi.

Kolejny odcinek S7 do Tarczyna jest na dużo mniej zaawansowanym etapie.

Na sąsiednim, prawie 15-kilometrowym zadaniu na trasie głównej realizowane są roboty ziemne, m.in. takie jak nasypy, skarpowanie, wzmacnianie podłoża i roboty bitumiczne. Prowadzone są prace związane z budową obiektów. W ramach prowadzenia robot branżowych budowana jest kanalizacja deszczowa i sanitarna, przebudowywane są sieci gazowe, elektro-energetyczne i telekomunikacyjne. Zaawansowanie prac przekroczyło 35 procent – wyjaśnia.

Koszt budowy S7 na Mazowszu to blisko 1 mld 730 mln zł. Obejmuje jeszcze trzeci odcinek – od Tarczyna do obwodnicy Grójca.

Czytaj też:

Nowy wiadukt Trasy Łazienkowskiej. Kiedy pojadą nim pierwsi kierowcy?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone