SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Paweł Rabiej dla RDC: jestem gotowy do ponownej współpracy ratuszem

Paweł Rabiej/fot. UM Warszawa

Paweł Rabiej deklaruje chęć ponownej współpracy ze stołecznym ratuszem. Były wiceprezydent Warszawy został zdymisjonowany na początku listopada ubiegłego roku po tym, jak udał się na urlop bez zgody prezydenta Rafała Trzaskowskiego. – Wola i chęci do wspólnych działań są, dajmy czas na konkrety – mówi Rabiej w rozmowie z Radiem dla Ciebie.

Prezydent deklarował chęć i wolę współpracy jeszcze w grudniu. Rozmawialiśmy też w tym duchu przed Świętami, ale dajmy czas na konkrety. To w dużej mierze zależy od kierunkowej decyzji prezydenta, ale też od szczegółów dotyczących aktualnych potrzeb – obszary zdrowia i polityki społecznej to naturalne obszary. To zajmie jeszcze sporo czasu, bez ekscytacji – mówił nam Paweł Rabiej, były wiceprezydent stolicy.

W ramach kolejnego spotkania Rabiej, który odpowiadał w urzędzie miasta za politykę zdrowotną, ma rozmawiać z otoczeniem Rafała Trzaskowskiego. Na razie nie ma konkretnego terminu – mówi nam były zastępca prezydenta Warszawy. – Jest sporo wyzwań na przyszłość. Ileś osób przechorowało COVID-19 w Warszawie, potrzebne są programy profilaktyki i edukacji zdrowotnej, które pomogą osobom doświadczonym przez samotność odnaleźć się na nowo – wskazał.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski decyzję o dymisji Pawła Rabieja podjął na początku listopada ubiegłego roku. Jak podkreślił, dotychczasowy wiceprezydent odpowiedzialny w stołecznym ratuszu za obszar zdrowia, w trudnej sytuacji epidemicznej, udał się na urlop bez jego zgody. Rabiej był rekomendowany na stanowisko przez Nowoczesną na mocy umowy koalicyjnej z Platformą Obywatelską z wyborów samorządowych w 2018 roku.

Czytaj też:

Paweł Rabiej zdymisjonowany. „Udał się na urlop bez mojej zgody”

Aldona Machnowska-Góra nowym wiceprezydentem Warszawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone