SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Śnieg, deszcz i niskie temperatury. Prognoza IMGW dla Mazowsza

Zima w Warszawie/fot. RDC

Opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu, duże zachmurzenie i niskie temperatury – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę pogody na najbliższy tydzień dla Mazowsza. W najbliższych dniach możemy czuć się gorzej – mówi Grzegorz Walijewski.

Jedynie w środę i w czwartek będzie lekkie ocieplenie. Wówczas te dwa dni powinny być bez opadów. W dzień termometry będą wskazywały maksymalnie 2-3 stopnie Celsjusza powyżej zera, a w nocy wartości te będą ujemne do około minus 3 stopni. Jedynie w środę i czwartek termometry będą wskazywały 5-6 stopni powyżej zera – informuje Grzegorz Walijewski z IMGW.

Ci, którzy są wrażliwi na warunki pogodowe, mogą czuć się w najbliższym czasie gorzej. – W najbliższym czasie biomet będzie niekorzystny, więc meteopaci będą mieli bardzo trudne warunki do tego, żeby normalnie funkcjonować. Dodatkowo temperatura odczuwalna będzie niższa niż ta, którą odczytamy z termometrów. A jest to wynik dosyć dużej wilgotności, dosyć silnego wiatru, który może wiać w porywach do 60-65 km/h oraz niskiej temperatury powietrza – wskazuje Walijewski.

Będą trudne warunki do jazdy. – Śnieg, który jest mokry, deszcz ze śniegiem oraz deszcz, który będzie w nocy zamarzał, lekkie mgły oraz w środę i w czwartek silniejsze porywy wiatru. To będzie powodowało, że jednak podróżowanie będzie bardzo utrudnione. Dlatego kierowcy w województwie mazowieckim, apel do Was – uważajcie na siebie i dostosujcie prędkość do warunków, które panują na drodze – mówi synoptyk.

Warto też, jeśli nie zrobiliśmy tego do tej pory, jak najszybciej zmienić opony na zimowe.

Czytaj też:

Ile zapłacimy za zmianę opon na Mazowszu? Eksperci: to już czas

Co zrobić, gdy wpadniemy w poślizg? Ekspert radzi, jak się zachować

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone