SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ochota walczy z plagą szczurów. „Są wszędzie, wchodzą do mieszkań”

fot. mieszkanka Ochoty

Ochota kolejny raz wypowiada wojnę szczurom. Sytuacja w dzielnicy znów jest bardzo trudna. W upale gryzonie wychodzą z kanałów i studzienek na żer. – Wchodzą nawet do mieszkań – alarmują mieszkańcy.

Problem z plagą szczurów występował na Ochocie już w przeszłości, ostatni raz rok temu. Wówczas władze dzielnicy przeprowadziły deratyzację na szeroką skalę. – Powtórzymy działania – zapewnia rzeczniczka dzielnicy, Monika Beuth-Lutyk.

Będziemy w tym roku działać na pewno na terenach zarządzanych przez ZGN, czyli nasze podwórka, tereny pomiędzy podwórkami. W tym roku dołączamy też jednak tereny zielone. Mieliśmy sygnały, że szczury również w parkach i na skwerach doskonale się czują – dodaje.

Mieszkańcy alarmują, że gryzonie okupują śmietniki, place zabaw a nawet wchodzą do mieszkań. – Jest strach – mówią. – Są wszędzie. Ja sama mieszkam na parterze, dwa szczury zdechłe przez te upały leżały zdechłe przez dwa dni. Przy parku Szczęśliwickim jest ich sporo – mówią mieszkańcy.

Władze dzielnicy zwracają uwagę, że sama deratyzacja nie wystarczy. – Ważne jest też edukowanie mieszkańców, by nie zostawiali jedzenia przy śmietnikach – podkreśla Beuth-Lutyk. – To jest niestety zjawisko masowe. Wielu ludzi zostawia jedzenie licząc, że jakiś bezdomny kotek czy piesek z tego skorzysta. Korzystają zwierzątka, ale są to niestety szczury – dodaje.

Trwają rozmowy z władzami spółdzielni, więc jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się pierwsza próba pozbycia się gryzoni. W przyszłym tygodniu urzędnicy z ratusza spotkają się też z  zarządem zieleni, ponieważ urząd może działać tylko na działkach, którymi zarządza.

Czytaj też: 

Wysyp szczurów na Ochocie. Deratyzacja potrwa całe wakacje

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone