SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Krakowskie Przedmieście znów co weekend będzie deptakiem

fot. UM Warszawa

Od soboty, 20 kwietnia w weekendy ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście znów zamienią się w deptak dla pieszych i rowerzystów. Wiąże się to także ze zmianami w rozkładach komunikacji.

Od soboty, 20 kwietnia do połowy października na ulicach Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście na odcinku od ronda de Gaulle’a do Senatorskiej będzie obowiązywała weekendowa organizacja ruchu. Oznacza to, że Trakt Królewski oznakowany będzie jako strefa zamieszkania i dopuszczony będzie na nim wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej, do ul. Koziej oraz nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania, a także rowerów.

Miasto stołeczne Warszawa informuje, że wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięte ulice będzie możliwy wyłącznie ze Świętokrzyskiej w Nowy Świat w kierunku ronda de Gaulle’a oraz z Tokarzewskiego-Karaszewicza na pozostały odcinek Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia.

„Na ul. Bednarskiej wprowadzany będzie ruch dwukierunkowy, aby mieszkańcy mogli z niej wyjechać z pominięciem Krakowskiego Przedmieścia (w weekend na ul. Bednarską będą mogli wjechać tylko mieszkańcy i dojeżdżający do instytucji zlokalizowanych przy Krakowskim Przedmieściu; ulica będzie także wyłączona z parkowania). Pozostanie utrzymany przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem. W weekendy na ulicach Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (pl. Teatralny) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się” – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Zmiany w komunikacji

Nastąpią również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii E-2, 111, 116, 180, 222, 503 i 518, w kierunku północnym pojadą Al. Jerozolimskimi do Kruczej i dalej ulicami: Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Mazowiecka. W przeciwnym kierunku będą kursowały ulicami Kredytową – Jasną – Zgoda – Krucza.

Podobnymi trasami Mazowiecką i z powrotem ulicami Kredytową i Jasną będą jeździły od Świętokrzyskiej autobusy linii 102, 105 i 178. Autobusy linii 128, 175 oraz nocnej N44 pojadą zaś ulicami Marszałkowską i Królewską.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać w każdy weekend do połowy października, w święta, a także w dni okołoświąteczne – 29 i 30 kwietnia, 2 maja, 21 czerwca oraz 16 sierpnia.

Czytaj też:

Wielkanocne zmiany w kursowaniu stołecznej komunikacji [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone