SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Aktywiści proponują rozszerzenie strefy płatnego parkowania

fot. Pixabay

Po pierwsze – zwiększyć strefę płatnego parkowania w Śródmieściu, po drugie wydłużyć godziny, w których obowiązuje opłata. I wreszcie preferencyjny abonament dla mieszkańców. Miasto Jest Nasze ma pomysły na poprawę sytuacji z miejscami parkingowymi w mieście.

Przedstawiciele ruchu miejskiego Miasto Jest Nasze zaprezentowali postulaty, które mają rozwiązać problem z brakiem wolnych miejsc dla samochodów w stolicy.

Proponujemy sprawdzony sposób – rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Stworzenie też strefy śródmiejskiej parkowania, w której będziemy zachęcać odpowiednimi systemami opłat do rotacji. Do tego, żeby miejsca się szybciej zwalniały, żeby nie opłacało się na cały dzień zostawiać samochodu. I dążyć do zachodniego standardu, który jest przyjęty we wszystkich stolicach. Również w Warszawie już czas, żeby też nastał – mówi Jan Mencwel z MJN.

Według działaczy – takie działania zwiększą dostępność wolnych miejsc, zredukują smog, zanieczyszczenia i hałas. – To znacznie poprawi się płynność ruchu. Chcielibyśmy, żeby strefa parkowania działała od 8:00 do 20:00. To nie jest wielka zmiana. Natomiast zmienił się trochę nasz cykl życia. Dłużej załatwiamy różne sprawy, dłużej pracujemy. Natomiast jeśli chodzi o strefę śródmiejską, chcielibyśmy żeby zadziałała też w weekendy – dodaje Marcin Chlewicki z warszawskiego ruchu miejskiego.

Wśród postulatów aktywistów znalazła się też strefa czystego transportu wokół Starego Miasta i limitowanie czasu postoju. W tej sprawie – aktywiści zapowiedzieli konsultacje społeczne.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone