SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nie tylko Radom. Miejsc covidowych brakuje też na północy Mazowsza

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku/fot. RDC

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o brakujących miejscach dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach w regionie radomskim. Okazuje się, że nie lepiej jest na północy Mazowsza. O coraz trudniejszej sytuacji mówią władze szpitali w Mławie, Płocku i Ciechanowie.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

W szpitalu wojewódzkim w Płocku nie ma ani jednego wolnego miejsca dla pacjentów z koronawirusem. Placówka ma 35 łóżek covidowych – 29 na oddziale zakaźnym i sześć na OIOMie, a zakażonych pacjentów jest 40 – mówi nam dyrektor lecznicy Stanisław Kwiatkowski.

Mamy pięciu pacjentów ponad stan, którzy przebywają w przygotowanych wcześniej izolatkach na kilku oddziałach szpitalnych, czekając na zwolnienie się łóżka na oddziale zakaźnym – tłumaczy.

W szpitalu tymczasowym w Płocku na 56 łóżek zajętych jest 20. Pozostałe są wolne, ale tylko teoretycznie. Mogą tu trafiać tylko pacjenci  z COVID-19, bez chorób towarzyszących.

Liczba miejsc covidowych maleje również w Mławie i Ciechanowie. Mamy już 75 pacjentów – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie Agnieszka Woźniak, rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. – Ośmiu z nich korzysta w tym momencie z respiratora, jest na tak zwanym oddechu wspomagającym. Łącznie w naszym szpitalu mamy przygotowanych 78 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym dodatnim wynikiem. Są jeszcze trzy wolne łóżka dla pacjentów zarażonych SARS-CoV-2 – dodaje.

W Mławie nie ma już wolnych miejsc, zajęte są wszystkie z 14 łóżek, a także dwa dodatkowe przeznaczone dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19. Jeśli dziś nikt nie zostanie wypisany do domu, nowi pacjenci będą trafiać do szpitali w Ciechanowie, Żurominie, Sierpcu lub w Przasnyszu.

W czwartek potwierdzono 2563 nowe przypadki koronawirusa na Mazowszu. Odnotowano 45 śmiertelnych ofiar zakażenia, 37 z nich miały choroby współistniejące.

Czytaj też:

Konstanty Radziwiłł w RDC: na Mazowszu jest teraz 400 wolnych łóżek covidowych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone