SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Nasz Papież”. Spektakl w stulecie urodzin Jana Pawła II na antenie RDC

fot. Wojciech Lembryk

Już dziś po godzinie 20:00 Radio dla Ciebie zaprasza na wyjątkowy spektakl słowno-muzyczny w stulecie urodzin Jana Pawła II. Transmisja na naszej antenie. Do usłyszenia!

16 października obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II. W roku setnej rocznicy urodzin Wielkiego Polaka chcemy zaprosić do chwili refleksji i uczczenia pamięci o Nim koncertem „Nasz Papież”.

„Poezja Karola Wojtyły” – wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie na polskiej scenie teatralno-muzycznej w całości oparte na wierszach naszego Papieża z muzyką Janusza Strobla. Poezja Karola Wojtyły stawia ważne pytania o sens życia jednostki oraz podejmuje próbę poszukiwania Prawdy, Miłości i Wolności. W niezwykły sposób mówi też o problemach współczesnego człowieka. Jest chwilą zadumy i refleksji, a muzyka Janusza Strobla doskonale ilustruje nastrój twórczości Karola Wojtyły oraz inspiruje do pogłębionych rozważań wokół tej ponadczasowej twórczości. Wykorzystane w postaci zdjęć i filmów materiały archiwalne wzruszają i potęgują przekaz wartości głoszonych przez Ojca Świętego.

Spektakl jest kontynuacją projektu płyty „Wielka Pani – Karol Wojtyła Poezje”, która powstała przy akceptacji Ojca Świętego Jana Pawła II i najwyższych władz kościelnych w 1999 roku.

SPEKTAKL SŁOWNO-MUZYCZNY

wiersze KAROL WOJTYŁA
muzyka JANUSZ STROBEL

aktorzy:
DOMINIKA OSTAŁOWSKA
AGNIESZKA RADZIKOWSKA
JAROSŁAW GAJEWSKI

muzycy:
JANUSZ STROBEL
WŁODZIMIERZ NAHORNY
MARIUSZ „FAZI” MIELCZAREK
PAWEŁ PAŃTA
SEBASTIAN FRANKIEWICZ

śpiew: NULA STANKIEWICZ

kwartet smyczkowy: SEBASTIAN CZAJA, CELINA KOTZ, ANNA KRZYŻAK, JAN LEWANDOWSKI

Transmisja 16 października tuż po godzinie 20:00 na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube.

Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Projekt dofinansowany ze środków MKiDN.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone