SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Najlepsza polska tenisistka wyróżniona przez prezydenta

fot. PAP/Leszek Szymański

Wspaniała kariera zwieńczona szczególnym wyróżnieniem. Prezydent Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu i promowanie kraju na świecie.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Najlepsza polska tenisistka nie kryła wzruszenia. – Już po pierwszym telefonie byłam ogromnie zaskoczona. 25 lat na korcie zostało zwieńczone w najlepszy możliwy sposób – mówiła

Przeszła pani do historii polskiego i światowego tenisa. Nie dwa miesiące temu, gdy ogłosiła pani, że kończy zawodową karierę jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych, znanych i utytułowanych tenisistek na świecie, ale w 2005 roku, kiedy wygrała pani juniorski Wimbledon, zdobywając dla Polski ten niebywały tytuł, będąc jeszcze bardzo młodą dziewczyną, niemal dzieckiem – podkreślił prezydent Andrzej Duda, któremu podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim towarzyszyła małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Radwańska podczas rozmowy z dziennikarzami mówiła m.in. o tym, jak będzie wyglądało jej życie bez rakiety w ręku oraz o tym, w kim widzi swoją następczynie. Szczegóły wkrótce na www.rdc.pl.

20 triumfów

29-letnia Radwańska, która jest uznawana za najlepszą polską tenisistkę w historii, po raz drugi została doceniona przez głowę państwa. W 2013 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi za osiągnięcia sportowe oraz za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu. Sześć lat temu zaś znalazła się w gronie wyróżnionych przez ministerstwo spraw zagranicznych Odznaką Honorową „Bene Merito”, nadawaną obywatelom polskim oraz obywatelom innych państw za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Pochodząca z Krakowa zawodniczka wygrała 20 turniejów WTA. Najbardziej prestiżowy był sukces w kończącej sezon imprezie masters – WTA Finals w 2015 roku. Poza finałem na londyńskiej trawie, do jej największych sukcesów w zawodach tej rangi zalicza się również dwukrotne dotarcie do półfinału Australian Open (2014 i 2016) i Wimbledonu (2013 i 2015).

Czytaj też:

„Przed następczyniami Agnieszki Radwańskiej długa droga”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone