SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Mieszkańcy gminy Karczew walczą o autobus. Brakuje pieniędzy

fot. Pixabay

Negocjacje z Otwockiem i Górą Kalwarią spaliły na panewce – gminy uznały, że koszty stworzenia nowej linii są zbyt wysokie. Chodziło o 350 tys. złotych rocznie. – O oszacowanie kosztów poprosiła gmina Karczew – mówi Tomasz Kunert z ZTM.

– Wykonaliśmy taka analizę, ponieważ zarząd transportu miejskiego jest organizatorem transportu w gminach, które podpisują z nami porozumienie. Pracujemy przy ustalaniu rozkładów jazdy, ustaleniu tras, jak również szacunki finansowe. Koszt roczny tej lini to około 350 tysięcy złotych – wyjaśnia Tomasz Kunert.

Góra Kalwaria i Otwock uznały koszty za zbyt wysokie. – Nasi mieszkańcy nie korzystaliby z tej linii w takim stopniu – mówi wiceprezydent Otwocka Paweł Walo.

– Kwestie finansowe według nas były tutaj zdecydowanie zawyżone. Nasi mieszkańcy nie będą korzystali z tej linii w znacznym stopniu. Dlatego stwierdziliśmy, że propozycje jakichkolwiek powiązań autobusowych między Górą Kalwarią a Otwockiem odkładamy na przyszły rok – dodaje.

Niezadowoleni z całej sytuacji są mieszkańcy Kosumiec, bo jak sami komentują wiele osób dojeżdża tam do pracy, czy szkoły. – Starsi nie mają czym dojeżdżać, również dzieci do szkoły. W Górze Kalwarii jest kilka kierunków szkół i dzieci by skorzystały. Nie ma tu żadnego połączenia autobusowego, ludzie narzekają. Ostatni przystanek był 30 lat temu – tłumaczą.

Karczew nie składa broni, prawdopodobnie uruchomi linię własnym nakładem. Rozmawia o tym z gminą Sobienie-Jeziory.

Czytaj też:

Płock dalej bez Dworca Wodnego. Powód – duże koszty realizacji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone