SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Kradzież obrazu przeznaczonego na cele charytatywne. Są zatrzymani

fot. KSP

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież obrazu i jedną o paserstwo – powiedziała rzeczniczka północnopraskiej policji kom. Paulina Onyszko. Dodała, że obraz warty 3 tys. złotych miał zostać przekazany na cele charytatywne.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca. – Z ustaleń policjantów wynikało, że dzieło warte 3 tysiące złotych zostało skradzione z miejscowej pracowni – poinformowała kom. Paulina Onyszko.

Właściciel bardzo liczył na jego odzyskanie, ponieważ obraz miał być przekazany na cele charytatywne. Pieniądze z jego sprzedaży miały trafić do schroniska dla zwierząt – tłumaczyła.

Obraz w mieszkaniu 48-latka

Wskazał, że policjanci bardzo dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia, weryfikowali i łączyli ze sobą wszystkie informacje, które mogły doprowadzić na trop sprawców tej kradzieży. – W wyniku przeprowadzonych działań, pod koniec września zatrzymali 48-letniego mieszkańca Pragi Północ, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli skradziony obraz – zaznaczyła.

Przekazała, że niedługo potem policjanci zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn – 28- i 38-latka. – Wszyscy usłyszeli już zarzuty. 48-latek odpowie za paserstwo obrazu, a 28- i 38-latek za jego kradzież działając w warunkach recydywy – podała.

To nie koniec tej sprawy. Operacyjni planują kolejne zatrzymania – zapowiedziała kom. Onyszko.

Czytaj też:

Policja zatrzymała wspólnika byłego jezuity, który wziął ślub z 91-latką

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone