SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Mam dylemat”. Paweł Rabiej zrezygnuje z zasiadania w komisji weryfikacyjnej?

fot. RDC

– Mam dylemat, czy opuścić komisję weryfikacyjną – powiedział w „Poranku RDC” Paweł Rabiej. Członek komisji z ramienia Nowoczesnej jest też kandydatem na wiceprezydenta Warszawy.

Rabiej tłumaczył w RDC, że organ do spraw rozwiązania problemu dzikiej reprywatyzacji łatwo może stać się politycznym narzędziem.

Szefem komisji jest Patryk Jaki – kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Na początku maja wiceszef PO Tomasz Siemoniak wyraził opinię, że Jaki powinien zrezygnować z szefowania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. – Podobnie jak pani Małgorzata Wassermann (z szefowania komisji śledczej ds. Amber Gold). Skoro są kandydatami, to nie może być takiej sytuacji, w której mają jakieś narzędzia państwowe, które będą im pomagały i promowały. Dlatego uważam, że kwestią czasu jest to, że sam Patryk Jaki, w dobrze pojętym swoim interesie, zrezygnuje z tej komisji, a w któryś momencie weźmie urlop z Ministerstwa Sprawiedliwości – oświadczył wiceszef PO.

Patryk Jaki nie chce jednak rezygnować z kierowania pracami organu. – Platforma Obywatelska tylko o tym marzy – odparł wiceszef MS. – Jeżeli tylko bym tak zrobił, to w dwóch miejscach strzelałyby szampany – mianowicie u mafii reprywatyzacyjnej i u Platformy Obywatelskiej. Ale to się nie stanie – oświadczył.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone