SŁUCHAJ ONLINE
MENU

M. Sawicki w RDC: w czerwcu kadra zagra towarzysko z Rosją i Islandią

fot. EPA/FEHIM DEMIR Dostawca: PAP/EPA

Na początku czerwca planujemy rozegranie meczów towarzyskich z Rosją i Islandią – poinformował sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Gość „Magazynu Sportowego RDC” mówił o planach piłkarskiej reprezentacji Polski przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy.

Jesteśmy dogadani na 98 procent. Wiele zależy od tego, czy nie wylosujemy Rosji i Islandii w eliminacjach do mistrzostw świata i kiedy mielibyśmy z nimi zagrać w ramach tych eliminacji – mówił Maciej Sawicki w „Magazynie Sportowym RDC”.

Nie wiadomo, na którym stadionie kadra rozegra pierwsze mecze eliminacji do mundialu w Katarze. Z uwagi na zorganizowanie tymczasowego szpitala covidowego na Stadionie Narodowym, w grę wchodzą inne opcje. – Spotkania reprezentacji powinny być możliwe do rozegrania w Warszawie jesienią – przekonywał Sawicki.

Odnosząc się do przyszłorocznych mistrzostw Europy, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej mówił, że możliwe jest rozegranie turnieju w mniejszej liczbie krajów, niż ustalono. Liczba ta miałaby być ograniczona nieznacznie – z 12 do 8-10 państw. – Nie wiadomo, jak rozwinie się epidemia – podkreślił gość RDC.

Polacy w najbliższych mistrzostwach Europy zagrają w grupie E ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Pierwszy mecz rozegrają 14 czerwca w Dublinie ze Słowakami. W najbliższy poniedziałek natomiast zostanie przeprowadzone losowanie grup eliminacji mistrzostw świata 2022 w Katarze. Biało-czerwoni trafili do drugiego koszyka.

Czytaj też:

Kadra z nowym trenerem na Euro? Jerzy Engel tonuje nastroje

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone