SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wójt Lesznowoli z zarzutami. Możliwe działanie na szkodę gminy

fot. www.lesznowola.pl

Prokuratura przedstawiła zarzuty wójt Lesznowoli. Czynności zostały zakończone w środę wieczorem. Podejrzana Maria Jolanta B.-W. została zatrzymana w wyniku śledztwa po kontroli CBA. Chodzi o możliwe działanie na szkodę finansów gminy.

Kobieta miała według śledczych przekroczyć swoje uprawnienia lub nie dopełnić obowiązków i niezasadnie wypłacać odsetki od zerwanej umowy oraz umarzać należności podatkowe. Łączna kwota strat gminy ma wynosić cztery miliony złotych.

Zarzuty

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w środę, że rano funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali kobietę. Wieczorem usłyszała zarzuty. – Trwa analiza pod kątem zastosowania środków zapobiegawczych – powiedział RDC Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Według śledczych w gminie Lesznowola nieprawidłowo gospodarowano nieruchomościami. W 2013 r. i 2014 r. zawarto umowy dzierżawy z naruszeniem wymogów formalnych opisanych w ustawie o gospodarce nieruchomościami – uważają agenci CBA.

Podjęcie niezasadnej decyzji o odstąpieniu od jednej z umów skutkowało wypłaceniem odsetek w wysokości ok. 1,3 mln zł i tym samym wyrządzenie szkody w majątku gminy – wyjaśnił naczelnik.

Przekroczenie uprawnień

Ustalenia śledczych wskazują ponadto na przekroczenie uprawnień w zakresie czynności podejmowanych jako organ podatkowy w latach 2012–15, poprzez niezasadne umarzanie należności podatkowych na rzecz szeregu powiązanych ze sobą spółek dla osiągnięcia przez nie korzyści majątkowej w wysokości ok. 2,6 mln zł – podał Brodowski.

Czytaj też:

Ostrołęka. Nieprawidłowości w ratuszu. Jest śledztwo

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone