SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koronawirus w Centrum Onkologii w Radomiu. Zakażeni lekarze

Radomskie Centrum Onkologii/fot. RDC

Dwóch lekarzy i kilka osób ze średniego personelu Radomskiego Centrum Onkologii ma pozytywne testy na obecność koronawirusa. Nie jest zakażony żaden z pacjentów; badania potwierdziły, że wszyscy mają negatywne wyniki – podała rzeczniczka Centrum. W sobotę odbywały się tam operacje.

Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka Radomskiego Centrum Onkologii (RCO) Izabela Leśkiewicz, pracownicy tej placówki są regularnie testowani. Przekazała, że na początku tygodnia okazało się, że dwóch lekarzy z oddziału chirurgii onkologicznej, a także kilka innych osób z personelu średniego szpitala, ma pozytywne testy.

Osoby te zostały natychmiast odizolowane. Zastąpili je zdrowi pracownicy. Wykonano także badania pacjentom – wszyscy mieli negatywne wyniki – przekazała rzeczniczka RCO.

Oddział chirurgii onkologicznej i blok operacyjny były przez trzy dni nieczynne. W tym czasie wykonano dezynfekcję.

Rzeczniczka podkreśliła, że dzięki wdrożonym w marcu restrykcyjnym środkom bezpieczeństwa, szybko udało się opanować sytuację, bez przerywania leczenia onkologicznego pacjentów. – Przez cały czas szpital funkcjonował normalnie. Nikt z chorych nie został wypisany do domu, odbywała się terapia, badania diagnostyczne i konsultacje lekarskie – zaznaczyła.

Po trzech dniach przerwy ruszył blok operacyjny. – By nadrobić zaległości, operacje były wykonywane także w sobotę – zaznaczyła rzeczniczka.

Radomskie Centrum Onkologii działa od pięciu lat. Placówka ma 150 łóżek na oddziałach: chirurgii onkologicznej, klinicznej, radioterapii, chemioterapii dziennej oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Dziennie udziela też ok. 200 konsultacji.

Czytaj też: Koronawirus. Zakażonych 14 policjantów radomskiej drogówki 

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone