SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Lekarze odchodzą, jest groźba zamknięcia oddziałów. Kryzys w ostrołęckim szpitalu

fot. Pixabay

Związki zawodowe straszą zamknięciem oddziałów, dyrekcja uspokaja i zapowiada, że będzie propozycja podwyżek. Już 40 lekarzy z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce złożyło wypowiedzenia. Lekarzom nie odpowiada zmianowy system pracy, narzekają też na niskie zarobki.

Trwa kryzysowa sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. Już 40 lekarzy złożyło wypowiedzenia. Chcą nie tylko podwyżki płac do około dziewięciu tysięcy złotych brutto, ale i zwiększenia komfortu pracy.

Przewodniczący szpitalnego związku zawodowego, dr Łukasz Mysiorski, mówi wprost – sytuacja jest bardzo napięta. – Martwimy się, że niedługo zabraknie w szpitalu lekarzy i trzeba będzie zamykać oddziały – ocenia.

Doktor Grzegorz Kawałek dodaje, że problem w szpitalu jest już od dawna. – Do tej pory lekarze odchodzili po cichu. Dopiero obecna sytuacja pokazała skalę problemu – zaznacza.

Jak dowiedziało się RDC, jest plan podwyżek dla lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia. Potwierdza to dyrektor szpitala Paweł Natkowski. – Przedstawimy propozycję podwyżek dla lekarzy i młodszych asystentów. Jestem dobrej myśli – mówi.

Rozmowy ostatniej szansy między lekarzami a dyrekcją odbędą 18 października. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, pierwszego grudnia mogą zostać zamknięte cztery z 17 oddziałów w szpitalu. Chodzi o oddział chorób wewnętrznych, neurologiczny, kardiologiczny i obserwacyjno-zakaźny.

Posłuchaj:

Jest sprawa: protest lekarzy w Ostrołęce

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone