Legia Warszawa pokonała Zagłębie Lubin 2:1

• 18.10.2020 20:55

• Aktualizacja: 02:26 26.07.2022

Po porażkach z Jagiellonią Białystok (1:2) i Górnikiem Zabrze (1:3) Legia Warszawa wreszcie zdołała wygrać na własnym stadionie w obecnym sezonie ekstraklasy. Był to jednocześnie ligowy debiut Czesława Michniewicza w roli trenera Legii. Przypadł on akurat na spotkanie przeciwko klubowi, z którym w 2007 roku świętował jedyne w swojej karierze szkoleniowej mistrzostwo Polski.
Bohaterem Legii był Tomas Pekhart. Czech zdobył obie bramki i z dorobkiem sześciu przewodzi klasyfikacji strzelców. W ekstraklasie Pekhart odpowiada za niemal wszystkie gole Legii, która łącznie zdobyła ich siedem.

31-letni napastnik wynik otworzył po 30 minutach gry. Stojąc na linii pola karnego plecami do bramki otrzymał podanie od Pawła Wszołka, odwrócił się i płaskim, precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Dominika Hładuna.

Zagłębie wyrównało w 38. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Filip Starzyński. Chwilę wcześniej Bartosz Slisz, który do stolicy trafił z Lubina, sfaulował Serba Dejana Drazica.

O ile pierwsza część spotkania była wyrównana, to po przerwie gospodarze wyraźnie przeważali. Efektem był jednak tylko jeden gol. W 53. minucie Brazylijczyk Luquinhas idealnie dośrodkował do Pekharta, a ten głową trafił do siatki.

W tabeli Zagłębie nadal jest trzecie, a Legia awansowała na siódme miejsce. Do prowadzącego Rakowa Częstochowa traci siedem punktów, ale ma dwa mecze zaległe.