Koszykarze Legii przegrali z Katają Joensuu po dwóch dogrywkach

• 14.11.2019 09:05

• Aktualizacja: 01:08 26.07.2022

Koszykarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe, po dwóch dogrywkach, z fińską Katają Basket Joensuu 105:112 w 4. kolejce grupy H Pucharu Europy FIBA. Legioniści, którzy wrócili na europejskie parkiety po 48 latach, mają na koncie już trzy porażki.
Legioniści na Torwarze pokonali fińskich rywali 86:55, ale na wyjeździe mieli kłopoty w defensywie i nie potrafili zatrzymać lidera Omara Calhouna. Amerykanin zdobył rekordowe w pucharach 39 punktów, miał także 14 zbiórek i sześć asyst.

Zespół trenera Tane Spaseva przegrywał w trzeciej kwarcie różnicą 19 punktów, ale zdołał odrobić straty. W 34. minucie był remis 75:75, a potem Legia wygrywała nawet 80:77. Na pięć sekund przed końcem, przy minimalnym prowadzeniu rywali 87:86 Michał Michalak wykonywał wolne, ale trafił tylko raz i potrzebna była dogrywka. W niej Kataja miała przewagę, ale po pięciu minutach był remis 97:97. W drugim dodatkowym czasie gry Legia nie potrafiła już zbudować przewagi.

W grupie H kolejnymi rywalem Legii będzie węgierski Egis Kormend.