SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus w Nowym Mieście. Już 12 zakażonych pracowników szpitala

Szpital Nowe Miasto nad Pilicą/fot. Facebook

Do 12 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem pracowników szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Kolejnych 60 pielęgniarek, lekarzy, pracowników obsługi i pacjentów czeka na wyniki badań. W lecznicy zaczyna brakować personelu.

Mamy potwierdzenie z laboratorium o kolejnych pracownikach szpitala zarażonych koronawirusem. Obecnie jest to 12 osób – poinformował w środę po południu starosta grójecki Krzysztof Ambroziak. Dodał, że od 60 osób z personelu, obsługi szpitala i pacjentów pobrane zostały próbki do badań. – Może się więc okazać, że zarażonych będzie więcej– dodał.

Ambroziak powiedział, że osoby, co do których istnieje podejrzenie zakażenia się wirusem SARS-Cov-2, zostały odsunięte od pracy. – Z tego powodu w szpitalu w Nowym Mieście zaczyna brakować lekarzy i pielęgniarek. O sytuacji poinformowany został wojewoda mazowiecki i NFZ. Czekamy na decyzje – stwierdził starosta. Obecnie na oddziale wewnętrznym i chirurgicznym w szpitalu w Nowym Mieście przebywa ok. 30 pacjentów.

Pielęgniarka zarażona jako pierwsza

W środę rano Radomski Szpital Specjalistyczny poinformował, że na oddział zakaźny została przyjęta 45-letnia kobieta, którą przywieziono karetką z Nowego Miasta. Jej stan określono jako stabilny. Starosta grójecki potwierdził, że chodzi o pielęgniarkę ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Dodał, że kobieta przebywała od poniedziałku w izolatce, czekając na wyniki badań. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, trafiła do szpitala w Radomiu. Około 20 osób, które z nią miały z nią bezpośredni kontakt, czeka na wyniki badań w kierunku koronawirusa.

W środę okazało się, zarażony jest także lekarz z pogotowia ratunkowego w Grójcu. Mężczyzna źle poczuł i poniedziałek pobrano (od niego – red.) próbki do badań. Wynik okazał się pozytywny – powiedział starosta.

Ambroziak zaznaczył, że chora pielęgniarka miała także kontakt ze szpitalem w Grójcu. Jak powiedział, istnieje ryzyko, że zarażony może być też inny lekarz spoza terenu powiatu grójeckiego, który w Grójcu dyżurował. – Wytypowanych zostało 20 osób z grójeckiego szpitala. Będą mieć wykonane badania w kierunku koronawirusa – powiedział starosta.

Apel sanepidu

W radomskim szpitalu od poniedziałku leczony również 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów, u mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem. To kierowca autobusu PKS w Grójcu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach apelowała we wtorek o zgłaszanie się osób, które mogły z nim podróżować.

Starosta grójecki powiedział, że na razie nie ma potwierdzenia, aby zarażeni lekarz i pielęgniarka mieli wcześniej kontakt z kierowcą PKS.

Starostwo Powiatowe w Grójcu od środy nie prowadzi bezpośredniej obsługi mieszkańców. Wszystkie jednostki starostwa zostały zamknięte dla klientów.

Czytaj też:

Radom. Druga osoba zarażona koronawirusem trafiła do szpitala

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone