SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Liczba zakażonych ze szkoły pożarniczej wzrosła do 58

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie/fot. Archiwum SGSP/bip.sgsp.edu.pl

Obecność koronawirusa potwierdzono u 58 podchorążych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie – poinformowała uczelnia. Dwóch kolejnych, u których wykryto zakażenie, odbywało kwarantannę w ośrodku szkolenia w Olsztynie.

Na godzinę 12 we wtorek potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmach 58 podchorążych. Ostatnie dwa przypadki to podchorążowie dyslokowani do Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie – przekazał Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania SGSP.

Izolacja zakażonych

Obaj zakażeni zostali odizolowani od innych osób i oczekują na decyzję Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA o ewentualnym przewiezieniu do izolatorium.

Podchorążowie, u których wykryto zakażenie w większości przebywają w izolatorium w Warszawie, natomiast podchorążych, których objęto kwarantanną przeniesiono do innych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Są to Centralna Szkoła PSP w Częstochowie, Szkoła Podoficerska PSP w Bydgoszczy i jej filia w Tylnej Górze Ośrodek Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie, oraz Ośrodek Szkolenia KW PSP w Olsztynie.

Komisja ma wyjaśnić sprawę zakażeń

W piątek pracę rozpoczął specjalny zespół ds. wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wystąpienia przypadków zakażania koronawirusem w SGSP. Zespół zwrócił się do SGSP o udostępnienie dokumentacji związanej ze sprawą. W weekend członkowie odwiedzili ośrodki szkoleniowe i szkoły pożarnicze, gdzie umieszczono podchorążych do odbycia kwarantanny.

Trzyosobowy zespół działa, ale za wcześnie jeszcze na pierwsze ustalenia – mówi rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski.

W czwartek Sejm, na wniosek klubu parlamentarnego Lewicy, wysłuchał informacji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego w sprawie sytuacji w SGSP w Warszawie. Kamiński przyznał, że w uczelni doszło do bardzo poważnego zaniedbania i zapewnił, że winni poniosą konsekwencje.

Czytaj też:

SGSP. Kolejny podchorąży z koronawiusem. Łącznie 56 zakażeń

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone