SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Konsultacje ws. zmian w komunikacji na Woli. Ruszyły spotkania

zdjęcie ilustracyjne/fot. flickr

We wtorek odbędzie się pierwsze z cyklu sześciu spotkań konsultacyjnych dotyczących zmian w transporcie publicznym po uruchomieniu odcinka II linii metra na Woli. Propozycje korekt tras obejmują 26 linii autobusowych.

Jak informowało Metro Warszawskie, przewidywany termin uruchomienia nowych stacji drugiej linii metra na Woli to 4 kwietnia. Trzy nowe stacje będą nosiły nazwy: Księcia Janusza, Młynów oraz Płocka. W połowie września został uruchomiony nowy odcinek metra na Pradze-Północ i Targówku obejmujący stacje Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka.

W poniedziałkowym komunikacie stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego podkreślił, że dzięki nowemu odcinkowi II linii metra możliwy będzie szybki i bezpośredni dojazd z Woli do Śródmieścia i na Pragę. „Przed rozpoczęciem budowy metra w autobusach kursujących wzdłuż ul. Górczewskiej było w ciągu godziny ok. 5,4 tys. miejsc, metro w tym samym czasie zaoferuje ok. 24 tys. miejsc” – czytamy.

Po uruchomieniu podziemnej kolei ma zmienić się komunikacja naziemna. „W przygotowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego projekcie zmian głównym założeniem jest zapewnienie dogodnego dojazdu do metra, przy utrzymaniu wielu bezpośrednich połączeń ze Śródmieściem, przede wszystkim tramwajowych. Propozycje korekt tras obejmują 26 linii autobusowych, a po ich wprowadzeniu w godzinach szczytu z przystanków przy stacji Księcia Janusza w kierunku Jelonek i Nowego Bemowa autobusy będą odjeżdżały co ok. minutę” – napisał ZTM.

Zmiany dotyczyć będą linii: 102, 103, 105, 109, 112, 129, 136, 149, 154, 167, 171, 184, 190, 197, 201, 202, przyśpieszonych linii 517, 520 oraz E-2, a także obsługujących tereny podwarszawskie linii 714, 719 oraz 729. Całkowitej likwidacji ma ulec linia 155, powstaną z kolei dwie nowe: 106 kursująca na trasie Młynów – Browarna oraz 271 kursująca na trasie Karolin – Metro Księcia Janusza.

W związku z planowanymi zmianami ZTM organizuje serię sześciu spotkań konsultacyjnych w dzielnicach, których zmiany dotyczą najbardziej, czyli Śródmieściu, Woli i Bemowie. Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17 w budynku urzędu dzielnicy na Bemowie.

Mieszkańcy mogą też zgłaszać swoje uwagi do 9 lutego drogą elektroniczną na adres konsultacje@ztm.waw.pl.

Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się pod adresem: TUTAJ.

Czytaj też: Komunikacja po otwarciu metra. Konsultacje w połowie stycznia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone