SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach do końca sierpnia online

Szymon Nehring/fot. Karolina Lewandowska, UM Warszawa

Trwający 61. sezon Koncertów Chopinowskich został przedłużony do końca sierpnia i będzie kontynuowany w dotychczasowej, internetowej formule. Polscy pianiści koncertują w Łazienkach Królewskich do 17 maja.

Początkowo zaplanowanych było 8 koncertów online. Jednak jak tłumaczy ratusz, spore zainteresowanie transmisjami internetowymi skłoniło miasto do przedłużenia sezonu w sieci do końca sierpnia.

Recitale w sieci i w Łazienkach

Koncerty Chopinowskie w internecie odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.00. Transmisja będzie dostępna na Facebooku, a także na YouTube i stronach internetowych koncerty-chopinowskie.pl i estrada.com.pl. Choć recitale są prezentowane w sieci, można je usłyszeć również z głośników rozstawionych w głównych miejscach Łazienek – co niedzielę o godz. 12.00.

Lipcowe i sierpniowe koncertyzarejestrowane zostały w Sali Salomona w Pałacu na Wyspie.12 lipca zagra Szymon Nehring, wybitny polski pianista młodego pokolenia, zwycięzca wielu konkursów pianistycznych. Jako pierwszy Polak zdobył I nagrodę oraz szereg nagród dodatkowych, w tym za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie – jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie. Był także finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na którym otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych.

W kolejnych odsłonach cyklu wystąpią znani warszawscy pianiści, m.in. Karolina Nadolska, Rafał Łuszczewski, Tomasz Ritter, Adam Kałduński, Adam Goździewski oraz Julia Łozowska i Paweł Kowalski.

Chopin w Łazienkach od 1959 roku

Plenerowe recitale muzyki Fryderyka Chopina zorganizowano po raz pierwszy w 1959 roku, po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Z biegiem czasu wielokrotnie zmieniały swoją formułę. W tym roku, po raz pierwszy w historii pianiści nie grają przed pomnikiem Chopina, lecz występują dla słuchaczy online.

Wszystkie koncerty są dostępne bezpłatnie.

Kalendarz najbliższych koncertów:

LIPIEC

12 lipca – Szymon Nehring

19 lipca – Karolina Nadolska

26 lipca – Rafał Łuszczewski

SIERPIEŃ

2 sierpnia – Tomasz Ritter

9 sierpnia – Adam Kałduński

16 sierpnia – Adam Goździewski i Olga Pasiecznik

23 sierpnia – Julia Łozowska

30 sierpnia – Paweł Kowalski

Czytaj też:

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach odbędą się on-line

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone