SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jerzy Engel: powołania dla Furmana i Majeckiego nie dziwią

fot. RDC

Awaryjne powołania dla Furmana i Majeckiego nie dziwią – twierdzi Jerzy Engel. Były selekcjoner skomentował w „Magazynie sportowym RDC” personalne wybory trenera Jerzego Brzęczka na najbliższe mecze z Łotwą i Macedonią Północną w eliminacjach do przyszłorocznego Euro.

Na zgrupowaniu, w miejsce kontuzjowanych graczy, pojawi się dawno niewidziany w narodowych barwach kapitan Wisły Płock Dominik Furman oraz młody bramkarz Legii Radosław Majecki.

– Furman ma osobowość lidera, charyzmę. To nie jest piłkarz jak każdy inny – przekonywał Jerzy Engel na antenie Radia dla Ciebie. – Wisła Płock jest oparta o Furmana od długiego czasu. To jeden z najciekawszych piłkarzy na środku pola. Trafił do Płocka, a tam trudno było zrobić karierę większą niż w tej chwili robi – tłumaczy.

Majecki trafił do zespołu w miejsce niezdolnego do gry Łukasza Fabiańskiego. – Skok na głęboką wodę nie jest dla niego nowością – przypomniał były szkoleniowiec reprezentacji. – To jest filar Legii Warszawa. Młody piłkarz, który zastąpił Arkadiusza Malarza i robi to bardzo dobrze. Progresje na naszych oczach, jest również ograny w europejskich pucharach. Myślę, że najwyższy czas zobaczyć go w gronie tych najlepszych bramkarzy w Polsce – dodał.

Grono kadrowiczów grających na co dzień w klubach z Mazowsza uzupełnia kapitan Legii Artur Jędrzejczyk. W najbliższy czwartek zagramy na wyjeździe z Łotwą, trzy dni później mecz z Macedonią Północną.

Czytaj też:

Ekstraklasa. Wisła Płock pewnie pokonała Arkę Gdynia 4:1

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone