SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Immunolog: policja powinna pilnować rygoru sanitarnego

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Policja powinna bardziej pilnować rygoru sanitarnego. Dotyczy to m.in. noszenia maseczek w autobusach – mówił w Radiu dla Ciebie dr Paweł Grzesiowski, immunolog. Gość audycji „Jest Sprawa” stwierdził, że rozprężenie społeczeństwa może mieć groźne konsekwencje.

To nie jest tak, że my sobie sami wymyśliliśmy te maseczki i sami sobie je narzucamy, tylko jednak mamy przepis i teraz właśnie to jest element, którego w tej chwili brakuje. Może policja ma inne cele, ale pilnowanie przestrzegania prawa to obszar działania policji – mówił Paweł Grzesiowski.

I dodał, że ludzie zmęczyli się informacjami o epidemii.

– Stan który w tej chwili nam towarzyszy, to jest ten stan tego przeciążenia emocjonalnego. Jest to naturalna reakcja odrzucenia zagrożenia. Nie chcemy ani o tym czytać, ani słyszeć, ani zakładać maseczek, bo mamy tego serdecznie dość
– powiedział.

Dr Paweł Grzesiowski wskazał też, że noszenie maseczek może chronić zdrowie też w innych przypadkach – nie tylko w związku z koronawirusem.

To powinno pozostać po pandemii. Oczywiście nie na tak wielką skalę, ale jeżeli ktoś czuje się przeziębiony lub sam nie chce zachorować, to zakłada maseczkę – wyjaśnił.

Obowiązek noszenia maseczek wprowadzono 16 kwietnia. Zakrywać usta i nos trzeba m.in. w autobusach i tramwajach, sklepach, kinach, teatrach i kościołach.

Posłuchaj całej rozmowy: Jest sprawa: Lato, słońce i… COVID-19. Konsekwencje ignorowania epidemii

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone