SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Grójec. Przełom ws. poszukiwań mężczyzny zaginionego 7 lat temu

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Policjantom z Grójca udało się zidentyfikować szczątki mężczyzny zaginionego siedem lat temu. W działaniach zastosowano nowoczesne techniki porównawcze DNA.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej policji w Grójcu nadkom. Agnieszka Wójcik poinformowała, że odnalezione w 2017 roku w lesie pod tym miastem szczątki nie miały cech identyfikacyjnych. Już wtedy policjanci podejrzewali jednak, że mogą to być zwłoki 34-letniego pracownika sezonowego, który zaginął cztery lata wcześniej.

Ponowne badania

Dostępne wówczas testy i badania porównawcze nie potwierdziły się z DNA rodziny – powiedziała rzeczniczka. Ustalono wówczas, że mężczyzna nie był ofiarą zabójstwa. – Podczas badań w zakładzie medycyny sądowej nie stwierdzono bowiem śladów świadczących o przyczynie zgonu z udziałem osób trzecich – zauważyła Dzik.

Do sprawy identyfikacji zwłok powrócono w tym roku. Ponownie zlecono badania porównawcze DNA z pobranymi próbkami szkieletu oraz kolejnych osób z rodziny zaginionego. – Po zastosowaniu nowoczesnych technik porównawczych potwierdzono, że odnalezione pod Grójcem szczątki ludzkie to zwłoki zaginionego mieszkańca Radomia – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że o wynikach badań niezwłocznie poinformowano rodzinę zaginionego, która od lat czekała na informacje o tym, co stało się z jej bliskim. Policja przekazała też materiały do Prokuratury Rejonowej w Grójcu w celu uznania zaginionego za zmarłego.

Czytaj też:

Żyrardów. Druga doba poszukiwań 78-latka. Wyszedł na grzyby

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone