SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ginekolog zakażony. Zamknięty oddział szpitala i przychodnia

fot. Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku

Do odwołania wstrzymano przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku. Zamknięto również poradnię ginekologiczną w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Celestynowie. Powodem jest zdiagnozowanie koronawirusa u lekarza ginekologa, który pracował w obydwu placówkach.

O zamknięciu poradni ginekologicznej gmina Celestynów poinformowała w poniedziałek na Facebooku. „Informujemy, że na podstawie decyzji Sanepidu w związku z wykryciem zarażenia koronawirusem u lekarza pracującego w Poradni Ginekologicznej w SPZOZ w Celestynowie, Poradnia będzie nieczynna do odwołania” – czytamy.

Dzień wcześniej o podobnej decyzji poinformowało Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku.

W związku z potwierdzeniem zarażenia wirusem COVID-19 członka personelu Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w restrukturyzacji w Otwocku, od dnia 29 marca 2020 r. do odwołania, wstrzymuje się przyjęcia na Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Pozostałe oddziały szpitala, w tym Izba Przyjęć, funkcjonują bez zmian” – napisano w komunikacie na stronie szpitala.

Zakażony w szoku

Ginekolog odniósł się do zaistniałej sytuacji w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. Podkreślił w nim, że nie wykazuje ani nie wykazywał żadnych objawów wskazujących na koronawirusa, a pozytywny wynik testu był dla niego „wielkim szokiem”.

W czwartek tj. 26.03 otrzymałem wiadomość z sanepidu, że zostaję objęty kwarantanną, gdyż osoba, z którą miałem znikomy kontakt kilka dni wcześniej, otrzymała wynik dodatni. Byłem po dyżurze lekarskim w szpitalu przy ul. Batorego i bezpośrednio po otrzymanej wiadomości udałem się w trybie natychmiastowym do domu odbywać zaleconą kwarantannę” – czytamy.

Do czwartku rano nawet przez chwilę nie pomyślałem, że byłem w jakimś zagrożeniu, dlatego byłem normalnie w pracy zarówno w PCZ, jak i w Celestynowie (SPZOZ w Celestynowie)” – podkreślił lekarz. Jak dodał, nie jest w stanie odtworzyć, z kim dokładnie stykał się w ciągu ostatnich dni.

Według tygodnika „Linia Otwocka” w związku z pozytywnym wynikiem testu u mężczyzny w szpitalu w Otwocku objętych kwarantanną domową zostało siedmiu innych lekarzy. To samo dotyczy dwóch pacjentek, z którymi ginekolog ostatnio miał kontakt.

Czytaj też:

Radom. Ponad 300 zarejestrowanych bezrobotnych w marcu. „Są telefony z pretensjami”

Koronawirus w Otwocku. Powiatowe Centrum Zdrowia zamyka oddział położniczy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone