SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Gang narkotykowy rozbity. Policjanci KSP zatrzymali 6 osób koło Mławy

fot. KSP

Cios stołecznej policji w przestępczość narkotykową. Zatrzymano sześciu członków gangu w wieku od 25 do 33 lat, którzy handlowali na szeroką skalę. Do zatrzymań natomiast doszło w okolicach Mławy na Mazowszu.

Skoordynowaną akcję przeprowadzili między innymi antyterroryści z Warszawy.

Podczas przeszukania posesji policjanci znaleźli około 1300 litrów chemikaliów, mogących służyć do produkcji substancji psychotropowych oraz narkotyki w postaci marihuany i mefedronu. Ponadto funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli blikso 40 tys. zł – relacjonuje Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

27-latek z Mławy usłyszał zarzuty dotyczące handlu i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Ponadto odpowie on za nielegalne posiadanie broni palnej, pobicie oraz wymuszenie rozbójnicze. Sąd zdecydował o tymczasowym umieszczeniu go w areszcie na okres trzech miesięcy.

Wobec kolejnych mieszkańców powiatu mławskiego w wieku 26 i 29 lat, podejrzanych o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, na wniosek prokuratury sąd zastosował jednomiesięczny areszt. Starszy z nich podejrzany jest również o nielegalne posiadanie broni palnej, pobicie oraz wymuszenie rozbójnicze. Natomiast młodszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków w miejscu swojego zamieszkania. 33-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna również usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych i zostali oni objęci policyjnym dozorem.

Czytaj też:

Akcja KSP we Wrocławiu. Zatrzymano 45-latka, który kierował gangiem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone