SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Filip Mladenović nowym piłkarzem Legii. Podpisał trzyletnią umowę

Filip Mladenović/fot. Legia Warszawa, YouTube

Filip Mladenović po wygaśnięciu kontraktu z Lechią Gdańsk wzmocnił Legię Warszawa. Jak poinformował w środowy wieczór warszawski klub, reprezentant Serbii podpisał trzyletni kontrakt.

Niespełna 29-letni Mladenović grał w Lechii od stycznia 2018 roku. Rok temu wywalczył z klubem z Trójmiasta Puchar Polski. W obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy wystąpił w 25 meczach. Z końcem czerwca wygasł mu kontrakt, którego piłkarz nie przedłużył. W przeszłości występował m.in. w Crvenej Zvezdzie Belgrad, BATE Borysów, FC Koeln i Standardzie Liege. W reprezentacji Serbii rozegrał dotychczas dziesięć meczów.

Początek okna transferowego „z wysokiego C”

Reprezentowałem zespoły, które walczą o najwyższe cele i lubię grę pod presją. Potrzebowałem takiej energii, takiego dopingu na trybunach i takiego klubu jak Legia – powiedział Mladenović, cytowany na stronie klubu z Łazienkowskiej.

Natomiast dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski przyznał, że klub zaczyna okno transferowe „nie tylko bardzo szybko, ale i z dużym przytupem”.

Pozyskujemy zawodnika o międzynarodowym doświadczeniu, a zarazem doskonale odnajdującego się w polskiej lidze, mówiącego po polsku i świadomego presji, jaka każdego dnia spoczywa na Legii. Naszą drużynę wzmocni czołowy boczny obrońca ekstraklasy, który wnosi również dużo jakości w ofensywie. Jego profil piłkarski i charakter idealnie wpisują się w długoterminowy plan budowy zespołu, jaki sobie założyliśmy. Transfer Filipa może odegrać ważną rolę w walce o kolejne tytuły i europejskie puchary. Cieszę, że udało się tak sprawnie przeprowadzić wszystkie formalności – przyznał dyrektor klubu.

Umowa Mladenovicia ma obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku. Serb będzie uprawniony do gry od sezonu 2020/21.

Na cztery kolejki przed końcem obecnych rozgrywek Legia jest bardzo bliska mistrzostwa. Ma 65 punktów i o jedenaście wyprzedza broniącego tytułu Piasta Gliwice oraz Lecha Poznań.

Lechia Gdańsk zajmuje piąte miejsce z 52 pkt. na koncie.

Czytaj też:

A. Vuković trenerem Legii co najmniej do końca czerwca 2022 r.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone