Ekstraklasa piłkarska: Legia pokonała Koronę 4:0

• 30.11.2019 23:04

• Aktualizacja: 01:12 26.07.2022

Po ubiegłotygodniowej porażce w Szczecinie z Pogonią 1:3 Legia w dobrym stylu wróciła na zwycięską ścieżkę. W spotkaniu z Koroną od początku do końca kontrolowała wydarzenia na boisku, a goście nie mieli nawet jednego rzutu rożnego.
Korona skutecznie broniła się przez nieco ponad pół godziny. W 35. minucie kielczanie zdecydowanie za dużo miejsca zostawili Luquinhasowi. 23-letni Brazylijczyk podbiegł z piłka w okolice 20. metra od bramki gości i ładnym, precyzyjnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie.

Legia podwyższyła tuż przed przerwą. Sędzia Paweł Gil podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez obrońcę Korony, a skutecznym wykonawcą okazał się Jarosław Niezgoda.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. W 69. minucie na 3:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Walerian Gwilia. Gruzin wymienił podania z Luquinhasem i stając oko w oko z bramkarzem rywali bez trudu umieścił piłkę w siatce.

Mimo korzystnego rezultatu Legia dążyła do zdobycia kolejnej bramki. Cel osiągnęła już w doliczonym przez sędziego czasie gry. Po strzale Marko Vesovica Marek Kozioł odbił piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką popisał się Jose Kante.

W trzech ostatnich meczach na własnym stadionie Legia wbiła rywalom aż 16 goli. Wcześniej pokonała Wisłę Kraków 7:0 i Górnika Zabrze 5:1. Następnym rywalem na Łazienkowskiej 14 grudnia będzie Wisła Płock.